قیمت طلا ۱۸ عیار | قیمت طلا | قیمت طلا امروز | قیمت طلای جهانی

ریزش قیمت طلا آغاز شد

ریزش قیمت طلا آغاز شد

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۷۴ درصد کاهش به ۲۰۳۹ دلار و ۷۶ سنت رسید.

قیمت طلا به عنوان یکی از محبوب‌ترین فلزات قیمتی جهان، تحت تأثیر چندین عامل اقتصادی و جهانی قرار دارد. افزایش یا کاهش قیمت طلا معمولا به سیاست‌های پولی دولت‌ها، تقاضا و عرضه جهانی، شرایط اقتصادی و همچنین نوسانات در بازارهای مالی بستگی دارد. با توجه به مواجهه با مخاطرات مالی و نوسانات اقتصادی، طلا به عنوان یک ابزار حفظ ارزش و سرمایه‌گذاری جذاب محسوب می‌شود.

گزارش بهتر از حد انتظار لیست حقوق بگیران بخش غیر کشاورزی در امریکا ارزش دلار و سود اوراق قرضه خزانه‌داری این کشور را بالا برده و قیمت طلا را پایین آورده است. احتمال کاهش زود هنگام نرخ بهره فدرال رزرو امریکا به دنبال انتشار این گزارش پایین آمده است.

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۷۴ درصد کاهش به ۲۰۳۹ دلار و ۷۶ سنت رسید. قیمت معاملات آتی طلا در بازار کامکس نیویورک هم با یک کاهش ۰.۸۴ درصدی به ۲۰۵۳ دلار و ۷۰ سنت رسیده است.

شاخص دلار ۰.۹ درصد افزایش یافته و خرید طلا را برای دارندگان سایر ارزهای دنیا گران‌تر کرده است. سود اوراق قرضه ۱۰ ساله خزانه‌داری امریکا هم بالا رفته است.کارفرمایان امریکایی ۳۵۳ هزار شغل در ماه ژانویه ایجاد کردند که بالاتر از انتصار اقتصاددان‌ها بوده است.

تاجران حالا ۷۰ درصد احتمال می‌دهند روند کاهش نرخ بهره از ماه مه آغاز شود. این رقم قبل از انتشار این اطلاعات برابر با ۹۲ درصد بود. پایین آمدن نرخ بهره هزینه نگهداری طلا به عنوان یک سرمایه غیر سودده را کاهش داده و تمایل برای خرید آن را بالا می‌برد.

جروم پاول، رئیس فدرال رزرو امریکا هم در این هفته احتمال کاهش زود هنگام نرخ بهره را بعید دانست، اما گفت نرخ تورم تا هدف دو درصد پایین می‌آید.

قیمت نقره امروز با ۱.۸۹ درصد کاهش به ۲۲ دلار و ۸۰ سنت رسید و پلاتین با ۲.۱۳ درصد کاهش ۸۹۶ دلار و ۹۵ سنت معامله می‌شود.

منبع: تسنیم
دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

  • ناشناس

    امریکاهرغلطی می خوادبکنه، بکنه. توایران درحال حاضر همه چیز کاهشیه پس کاری به افزایش قیمتهای جهانی وغلطهای امریکانداره حباب سکه وطلا میریزه خداراشکرانقدرسکه توایران حباب داره که هرچی بریزه بازهم جاداره که بریزه

اخبار
پیشنهاد سردبیر