قیمت طلا ۱۸ عیار | قیمت طلا | قیمت طلا امروز | قیمت طلای جهانی

قیمت طلا به پایین‌ترین رقم ۴ ماه اخیر می‌رسد؟

قیمت طلا به پایین‌ترین رقم ۴ ماه اخیر می‌رسد؟

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱۵ درصد کاهش به ۲۰۳۳ دلار و ۹۰ سنت رسید.

قیمت طلا به عنوان یکی از محبوب‌ترین فلزات قیمتی جهان، تحت تأثیر چندین عامل اقتصادی و جهانی قرار دارد. افزایش یا کاهش قیمت طلا معمولا به سیاست‌های پولی دولت‌ها، تقاضا و عرضه جهانی، شرایط اقتصادی و همچنین نوسانات در بازارهای مالی بستگی دارد. با توجه به مواجهه با مخاطرات مالی و نوسانات اقتصادی، طلا به عنوان یک ابزار حفظ ارزش و سرمایه‌گذاری جذاب محسوب می‌شود.

طلا در آخرین روز ماه ژانویه در آستانه نخستین کاهش قیمت ماهانه طی ۴ ماه گذشته قرار دارد. انتظار سرمایه‌گذاران از کاهش زود هنگام نرخ بهره پایین آمده و منتظر بیانیه فدرال رزرو امریکا در این مورد هستند.

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱۵ درصد کاهش به ۲۰۳۳ دلار و ۹۰ سنت رسید. قیمت معاملات آتی طلا در بازار کامکس نیویورک با یک افزایش ۰.۴ درصدی به ۲۰۵۱ دلار و ۷۰ سنت رسیده است.

تاجران که قبلاً پیش‌بینی می‌کردند فدرال رزرو نرخ بهره را ۱۶۰ واحد در امسال میلادی پایین بیاورد، حالا تخمین می‌زنند این رقم تا ۱۳۰ واحد کاهش یابد.

احتمال آغاز روند کاهش نرخ بهره از ماه مارس تا ۴۴ درصد پایین آمده است، در حالی که ماه گذشته برابر با ۹۰ درصد بود.

لار در آستانه بهترین عملکرد ماهانه خود از ماه سپتامبر قرار دارد و ارزش آن ۲ درصد از ابتدای ژانویه افزایش یافته است. بالا رفتن ارزش دلار خرید طلا را برای دارندگان سایر ارزهای دنیا گران‌تر کرده و تمایل برای آن را پایین می‌آورد.

نرخ سود اوراق قرضه خزانه داری امریکا تا ۴.۰۱۶۵ درصد کاهش یافته که پایین‌ترین رقم طی دو هفته گذشته است، اما هنوز هم بالاتر از ۳.۸۶ درصد پایان ۲۰۲۳ قرار دارد.

تمرکز بازار بر بیانیه فدرال رزرو امریکاست که قرار است در پایان اجلاس امروز منتشر شود. انتظار می‌رود این بانک نرخ بهره را بدون تغییر نگه داشته باشد. کنفرانس خبری جروم پاول رئیس فدرال رزرو امریکا هم پس از پایان این اجلاس برگزار خواهد شد.

قیمت نقره امروز با ۰.۲۲ درصد کاهش به ۲۳ دلار و ۱۸ سنت رسید و پلاتین با ۰.۴۶ درصد کاهش ۹۲۲ دلار و ۹۲ سنت معامله می‌شود.

منبع: تسنیم
دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

اخبار
پیشنهاد سردبیر