قیمت طلا ۱۸ عیار | قیمت طلا | قیمت طلا امروز | قیمت طلای جهانی

قیمت طلای جهانی صعودی شد

قیمت طلای جهانی صعودی شد

قیمت جهانی طلا امروز، دوشنبه (۲۹ ژانویه) افزایش یافت زیرا تشدید تنش‌ها در خاورمیانه باعث خرید امن شد، در حالی که معامله‌گران منتظر اظهارات جروم پاول، رئیس فدرال رزرو ایالات‌متحده برای چشم‌انداز نرخ بهره بودند.

قیمت طلا به عنوان یکی از محبوب‌ترین فلزات قیمتی جهان، تحت تأثیر چندین عامل اقتصادی و جهانی قرار دارد. افزایش یا کاهش قیمت طلا معمولا به سیاست‌های پولی دولت‌ها، تقاضا و عرضه جهانی، شرایط اقتصادی و همچنین نوسانات در بازارهای مالی بستگی دارد. با توجه به مواجهه با مخاطرات مالی و نوسانات اقتصادی، طلا به عنوان یک ابزار حفظ ارزش و سرمایه‌گذاری جذاب محسوب می‌شود.

هر اونس طلا با ۰.۴ درصد افزایش به ۲۰۲۵ دلار و ۹۹ سنت رسید و قیمت طلای امریکا نیز با ۰.۴ درصد افزایش به ۲۰۲۵ دلار و ۲۰ سنت رسید.

تیم واتر، تحلیلگر ارشد بازار در KCM Trade گفت که هنوز به اندازه کافی بی‌ثباتی در خاورمیانه وجود دارد تا سرمایه‌گذاران به طلا به عنوان بخشی از یک بازی امن توجه کنند. سرمایه‌گذاران نسبت به افزایش خطرات ژئوپلیتیکی پس از کشته‌شدن سه نظامی امریکایی در نزدیکی مرز سوریه، نگران هستند.

قیمت‌های ایالات‌متحده در ماه دسامبر نسبتاً افزایش یافت و رشد سالانه تورم را برای سومین ماه متوالی زیر ۳ درصد نگه داشت که می‌تواند به فدرال رزرو اجازه دهد تا کاهش نرخ بهره را در امسال آغاز کند.

مجموعه دیگری از داده‌ها در هفته گذشته نشان داد که اقتصاد ایالات‌متحده در سه ماهه چهارم سریعتر از حد انتظار رشد کرده است زیرا فشارهای تورمی در بحبوحه مخارج مصرف‌کننده قوی کاهش یافته است و نشان می‌دهد که اقتصاد سال ۲۰۲۴ را با قدرت شروع کرده است.

بر اساس گزارش رویترز، قیمت طلای چین هفته گذشته افزایش یافت. در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای نقره با ۰.۵ درصد افزایش به ۲۲.۹۱ دلار در هر اونس رسید، پلاتین ۰.۲ درصد کاهش یافت و به ۹۱۱.۰۹ دلار رسید، پالادیوم نیز با ۰.۲ درصد کاهش به ۹۵۳.۸۵ دلار رسید.

دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

اخبار
پیشنهاد سردبیر