قیمت سکه | قیمت سکه امامی | قیمت سکه امروز

قیمت سکه در بهمن ماه کاهش می‌یابد؟

قیمت سکه در بهمن ماه کاهش می‌یابد؟

درحال‌حاضر ضرب و عرضه سکه جدید و بدون تاریخ توجه معامله‌گران را به خود جلب کرده است. برای برخی‌ها این سوال پیش آمده که این سکه‌ها می‌تواند سکه قیمت سکه را تحت تاثیر قرار دهد؟

سرمایه‌گذاری در طلا و سکه به عنوان یک روش معمول جهت حفظ ارزش سرمایه و تنوع سبد سرمایه‌گذاری استفاده می‌شود. طلا به عنوان یک منبع ارزش ثابت و استقراری شناخته می‌شود و معمولاً در دوره‌های نامنظم اقتصادی به عنوان یک سرمایه‌گذاری امن و پنجره یابی برای سرمایه‌گذاران عمل می‌کند.

کارشناسان اقتصادی می‌گویند این عرضه از ارزش ذاتی قیمت سکه‌ را کاهش نخواهد داد اما قطعا حباب آن را کاهش خواهد داد. قیمت سکه امامی در معاملات نقدی این هفته تحت تاثیر قیمت دلار و قیمت تتر مسیر صعودی به خود گرفت. به این ترتیب این فلز گران‌بهای داخلی این روزها در حال معامله با گپ مثبت ۴۵۰ هزار تومانی است و به ۳۱ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان رسید.

حباب سکه امامی این روزها بین کانال ۵ میلیون تومان و ۶ میلیون تومانی در نوسان است.

* تحلیل‌گران: قیمت سکه در ماه جاری نزولی می‌شود

اما سکه بازان قیمت سکه در بهمن‌ماه را نزولی پیش‌بینی می‌کنند. به ادعای آنها نرخ دلار در بازار شبانه جانی برای صعود ندارد و در مقایسه با هفته‌های گذشته به نظر می‌رسد بازار سکه با اصلاح روبه‌رو خواهد شد.

از سوی دیگر قیمت طلای جهانی هم در روزهای گذشته نوسان قابل توجهی را ثبت نکرده و در حول و حوش ۲۰۲۵ تا ۲۰۴۹ دلار به فروش می‌رسد. با این حال به نظر می‌رسد تا نرخ بهره در کشورهای جهان مخصوصا امریکا تغییر چندانی نداشته باشد، انس جهانی هم نوسان خاصی نداشته باشد.

دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

اخبار
پیشنهاد سردبیر