زلزله | خطوط مترو | ایستگاه مترو

وضعیت زیرساخت های مترو تهران در زمان زلزله / تمهیدات ویژه در خطوط ۶ و ۷ مترو

وضعیت زیرساخت های مترو تهران در زمان زلزله / تمهیدات ویژه در خطوط ۶ و ۷ مترو

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه با اشاره به ضرورت سامانه هشدار سریع زلزله در فضا‌های زیر سحطی به خصوص مترو گفت: با همکاری و مشارکت سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران این پروژه به مراحل پایانی نزدیک شده است.

متروها به طور کلی برای مقاومت در برابر زلزله طراحی شده‌اند. این شبکه‌های حمل و نقل عمومی اغلب دارای ساختارهای تقویت‌شده و سیستم‌های ایمنی هستند که به منظور کاهش خطرات زلزله و حفظ سلامت و ایمنی مسافران طراحی شده‌اند. برای مثال، تونل‌ها و پایگاه‌های مترو می‌توانند از سازه‌های تقویت‌شده و فنرهای تعلیق برای جذب انرژی زلزله استفاده کنند. این اقدامات به منظور کاهش خطرات احتمالی و افزایش ایمنی و مقاومت مترو در برابر زلزله صورت می‌گیرد.

 مسعود درستی گفت: درحال‌حاضر زیر ساخت‌های شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه آماده دریافت سیگنال از سامانه هشدار زلزله است.

وی هوشمندسازی را با هدف بالا بردن ایمنی مترو در حوزه پدافند غیرعامل و مدیریت بحران ضروری و بااهمیت دانست و از انجام فعالیت‌های وسیع در خطوط ۶ و ۷ مترو در این زمینه خبر داد و گفت: دسترسی‌های اولیه به سامانه هشدار زلزله در مرکز فرمان مترو ایجاد شده است و منتظر هستیم تا این سامانه پس از نصب نرم‌افزار توسط سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، فعال شود.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه خاطرنشان کرد: با توجه به مخاطره زلزله تهران و ضرورت افزایش آمادگی، پیش‌بینی و به‌کارگیری سامانه هشدار سریع زلزله در فضا‌های زیرسطحی، به‌ویژه در مترو می‌تواند بسیار مؤثر باشد.

دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

اخبار