رهن و اجاره آپارتمان در رشت چقدر هزینه دارد؟ + جدول

در این گزارش نرخ رهن و اجاره آپارتمان در شهر رشت را مشاهده می کنید. قیمت ودیعه مسکن در مناطق مختلف رشت

رهن و اجاره آپارتمان در رشت چقدر هزینه دارد؟ + جدول

رشت از جمله شهرهای پر جاذبه، دیدنی و توریستی در شمال کشور است. واحدهای مسکونی در این شهر بر اساس متراژ و امکانات و همچنین سال ساخت با قیمت های متفاوتی معامله می شوند.

بازار اجاره مسکن شهرهای شمالی به‌ویژه مناطق شهری توریستی شمال تحت‌تاثیر تقاضای خارجی یا همان غیربومی قرار دارد که همین پارامتر، بر روند رشد اجاره‌‌‌بها تاثیر می‌‌‌گذارد.

بازار اجاره آپارتمان‌‌‌های رشت از جمله این شهرهاست. برحسب اینکه «تقاضای سکونتی از سایر شهرها به قصد شمال» در دوره‌‌‌های مختلف زمانی افزایش یا کاهش پیدا کند، اجاره‌‌‌بها تحت‌تاثیر قرار می‌گیرد.

به عنوان مثال در دوره کرونا و اعمال دورکاری، گروهی از خانوارها از برخی کلان‌شهرها از جمله تهران و اصفهان به سمت شهرهای شمالی «مهاجرت کوتاه مدت» (یکساله) انجام دادند و به عنوان تقاضای اجاره‌‌‌نشینی وارد بازار اجاره شدند. درحال‌حاضر به نظر می‌رسد این نوع مهاجرت‌‌‌ها در سطح آنچنانی در شهرهای شمالی نباشد.

متوسط اجاره‌‌‌بها در این فایل‌‌‌ها مترمربعی ۱۷۵‌هزار تومان است که به این ترتیب مشخص می‌شود، اجاره‌‌‌بها در رشت نصف تهران است. البته این مقایسه براساس فایل‌‌‌های در نوبت اجاره است و آمار رسمی از اجاره‌‌‌بهای قطعی در دسترس نیست.

قیمت-آپارتمان

دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

سایر رسانه ها
    اخبار
    سایر رسانه ها
    پیشنهاد سردبیر