اجاره خانه در مناطق جنوبی تهران چقدر پول می خواهد؟

مناطق ۱۵ تا ۱۹ تهران در گروه مناطق جنوبی شهر قرار دارد و قیمت‌‌‌ املاک –از قیمت زمین و آپارتمان تا اجاره‌‌‌بها- در این نقاط همواره در سطح پایین‌‌‌تر از مناطق نیمه شمالی پایتخت است.

اجاره خانه در مناطق جنوبی تهران چقدر پول می خواهد؟

اگر به دنبال خانه‌ای با قیمت مناسب در تهران هستید، مناطق ۱۵ تا ۱۹، واقع در جنوب پایتخت، می‌توانند گزینه‌های ایده‌آلی برای شما باشند. برخلاف مناطق شمالی که قیمت مسکن در آنها به طور سرسام‌آوری بالا است، در این مناطق می‌توانید با بودجه‌های متعادل‌تر، صاحبخانه شوید و از مزایای زندگی در یک کلان‌شهر بهره‌مند گردید.

قیمت زمین و آپارتمان در این مناطق به طور قابل توجهی پایین‌تر از شمال تهران است. همچنین اجاره بها در این محلات نیز به مراتب مقرون به صرفه‌تر است. این موضوع جنوب تهران را به گزینه‌ای ایده‌آل برای خانواده‌های کم‌درآمد و زوج‌های جوانی که به دنبال شروع زندگی مشترک خود هستند، تبدیل کرده است.

در گزارش امروز نبض بازار مسکن، بازار اجاره مسکن این مناطق مورد بررسی قرار گرفته است. فایل‌‌‌هایی که برای اجاره آپارتمان‌‌‌های میان‌‌‌متراژ در این ۵ منطقه جنوبی شهر در حال حاضر در بازار وجود دارد، با ارقام میانگین اجاره‌‌‌بهای ماهانه حدود ۷ میلیون تومان و پول پیش (رهن) حدود ۳۵۰ میلیون تومان از سوی مالکان عرضه شده است.

 این دو رقم بیانگر آن است که این واحدهای مسکونی اجاره‌‌‌ای با اجاره‌‌‌بهای پیشنهادی مترمربعی کمتر از ۲۵۰ هزار تومان در این بازار فایل شده است که در مقایسه با آپارتمان‌‌‌های مناطق متوسط شهر -از جمله منطقه ۵- با اجاره‌‌‌بهای پیشنهادی مترمربعی بالای ۳۳۰ هزار تومان، نشان‌‌‌دهنده اختلاف سطح است. آنچه در فایل‌‌‌های اجاره مناطق ۱۵ تا ۱۹ قابل توجه است، ترکیب اجاره‌‌‌ماهانه و پول‌‌‌پیش است. البته در عمده فایل‌‌‌ها وزن پول‌‌‌پیش یا همان مبلغ رهن از وزن اجاره‌‌‌بهای ماهانه بیشتر است.

قیمت-مسکن

دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

سایر رسانه ها
    اخبار
    سایر رسانه ها
    پیشنهاد سردبیر