اجاره خانه | مشاوران املاک | بازار مسکن

صفر تا صد اجاره مسکن با مشتری / این سامانه کار مستاجران را راحت کرد

صفر تا صد اجاره مسکن با مشتری / این سامانه کار مستاجران را راحت کرد

معاون مسکن و ساختمان گفت: از ابتدای امسال ثبت قرارداد اجاره برای دریافت کد رهگیری در سامانه خودنویس الزامی است.

هزینه اجاره مسکن به عوامل متعددی مانند موقعیت جغرافیایی، اندازه و امکانات ملک، نزدیکی به امکانات عمومی و نیازهای بازار بستگی دارد. در شهرهای بزرگ و متراکم، قیمت اجاره معمولاً بالاتر است، در حالی که در نواحی با امکانات کمتر، مناسب تر است. افزایش یا کاهش تقاضا و عرضه هم در تعیین قیمت اجاره مسکن موثر است. همچنین وضعیت بازار مسکن و شرایط اقتصادی می توانند بر قیمت ها تأثیر گذار باشند.

هادی عباسی، معاون مسکن و ساختمان با تاکید بر اینکه از ابتدای امسال ثبت قرارداد اجاره برای دریافت کد رهگیری در سامانه خودنویس الزامی است، از ثبت بیش از ۱۲۵ هزار قرارداد در این سامانه از ابتدای اجرای برنامه تا روز چهارم فروردین امسال خبر داد.

هادی عباسی اصل معاون مسکن و ساختمان در خصوص سامانه خودنویس و ثبت قرارداد‌های اجاره در این سامانه توضیحاتی ارائه کرد.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی گفت: از زمان راه‌اندازی سامانه خودنویس تاکنون قرارداد اجاره ۱۲۵ هزار و ۱۵۹ واحد در سامانه خودنویس توسط موجران و مستاجران و مشاوران املاک به ثبت رسیده که ثبت که ۵۳۶ قرارداد از این تعداد کل از ابتدای فروردین تا ۴ فروردین ۱۴۰۳ ثبت شده است.

عباسی‌اصل تصریح کرد: از ابتدای امسال تمامی قرارداد‌های اجاره برای دریافت کد رهگیری رایگان صرفا در سامانه خودنویس ثبت می‌شوند. دریافت کد رهگیری در سامانه خودنویس هم توسط مشاوران املاک و هم خود مردم به عنوان متعاملین به صورت رایگان امکان‌پذیر است.

وی توضیح داد: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده ثبت مبایعه نامه نیز امسال به سامانه خودنویس منتقل می‌شود.

دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

اخبار
پیشنهاد سردبیر