حمله سایبری | شرکت هواپیمایی

حمله سایبری به شرکت هواپیمایی معروف / اطلاعات این مسافران لو رفت

حمله سایبری به شرکت هواپیمایی معروف / اطلاعات این مسافران لو رفت

شرکت اسپانیایی ایر اروپا روز جمعه اعلام کرد اطلاعات شخصی مشتریان این شرکت ممکن است در حادثه امنیتی که در اکتبر سال گذشته شناسایی شد، لو رفته باشد.

وقتی مسافران یک پرواز رزرو می‌کنند، اطلاعات مربوط به آن‌ها مانند نام، نام خانوادگی، شماره پاسپورت، تاریخ تولد و اطلاعات تماس آن‌ها جمع‌آوری می‌شود. این اطلاعات برای اطمینان از اعتبار مسافر، انجام فرآیندهای امنیتی فرودگاهی و همچنین برای ارتباطات پس از پرواز مانند اطلاع‌رسانی درباره تاخیر یا تغییرات برنامه پروازی استفاده می‌شود. حفظ محرمانگی و امنیت اطلاعات از جمله مسئولیت‌های مهم هواپیمایی‌ها در این زمینه است.

این شرکت هواپیمایی به مشتریان خود در ایمیلی که توسط رویترز مشاهده شده است، اعلام کرد تحقیقات این شرکت نشان داد نام، کارت شناسایی یا جزئیات گذرنامه، تاریخ تولد، شماره تلفن، نشانی ایمیل و جزئیات ملیت مسافران این شرکت ممکن است نشت پیدا کرده باشد.

«ایر اروپا» اعلام کرد این شرکت وضعیت مذکور را به سرعت به مقامات و مشتریانش اطلاع داده تا بتوانند اقدامات احتیاطی را انجام دهند. «ایر اروپا» با توجه به افزایش حوادث امنیتی، همچنان به اجرای تدابیر بازدارنده‌ در روند نوآوری امنیتی ادامه می‌دهد.

بر اساس گزارش رویترز، شرکت «ایر اروپا» که در مادرید مستقر است، در اکتبر با یک حمله سایبری به سیستم پرداخت آنلاین خود روبرو شد که اطلاعات کارت اعتباری برخی از مشتریان این شرکت را در معرض افشا قرار قرار داد. این شرکت در آن زمان اعلام کرد هیچ اطلاعات دیگری به خطر نیفتاده است.

منبع: ايسنا
دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

سایر رسانه ها
    اخبار
    سایر رسانه ها
    پیشنهاد سردبیر