مسکن | بازار مسکن | خرید مسکن | معاملات مسکن

بازار مسکن در آستانه اتفاقی مهم / گره بازار مسکن باز می شود؟

بازار مسکن در آستانه اتفاقی مهم / گره بازار مسکن باز می شود؟

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به مخالفت عده‌ای با خروج سیمان و فولاد از بورس درباره قیمت نهضت ملی مسکن در سال آینده، گفت: قیمت تمام شده مسکن تابعی از تورم است.

نهضت ملی مسکن، یک طرح بزرگ و گسترده در حوزه مسکن در ایران است که با هدف ارائه خدمات مسکن به شهروندان ایرانی آغاز شده است. این طرح با توجه به نیازهای رو به رشد جامعه و افزایش جمعیت شهری، به منظور تسهیل در دسترسی به مسکن برای افراد با درآمد کم و متوسط، اجرا می‌شود. این طرح شامل اقداماتی مانند ارائه تسهیلات مالی، ساخت و ساز مسکن، توسعه شهرها و روستاها، توسعه فضای سبز و ارائه خدمات مسکن به شهروندان است. این طرح با همکاری دولت، بخش خصوصی و بانک‌ها، به منظور ایجاد فرصت‌های بیشتری برای دسترسی به مسکن برای تمامی اقشار جامعه ایرانی، در حال اجرا است.

مهرداد بذرپاش، وزیر راه و شهرسازی، اظهار داشت: یکی از سیاست‌های وزارت راه و شهرسازی در طرح نهضت ملی مسکن این است که هرکجا فضا و مساحت زمین اجازه دهد، مبنا احداث ساختمان‌های تک طبقه یا دو طبقه ویلایی حیاط دار است، چراکه با استقبال و رضایتمندی بیشتری روبروست.

بذرپاش همچنین از ساخت ۲.۱ میلیون واحد نهضت ملی مسکن خبر داد و افزود: شاهد اتفاقات خوبی در خصوص تامین زمین و ساخت مسکن روستایی در کشوریم و امیدواریم سال آینده سال شکوفایی تامین مالی گسترده‌تر برای پروژه‌های نهضت ملی از سوی شبکه بانکی کشور باشد.

وزیر راه و شهرسازی درخصوص قیمت تمام شده نهضت ملی مسکن در سال آینده، اضافه کرد: باید توجه داشت که قیمت تمام شده مسکن تابعی از تورم است اما همواره یکی از خواسته‌های ما این بوده بخش‌ها و متغیرهایی که قیمت تمام شده مسکن را تحت الشعاع قرار می‌دهند به‌ویژه فولاد و سیمان در حوزه مصالح مورد توجه قرار گیرند که در جلسه آینده شورای‌عالی مسکن تصمیمات خوبی اتخاذ می‌شود.

او در ادامه یادآور ش که با وجود پیگیری‌های وزارت راه و شهرسازی عده‌ای با خروج این دو مصالح از بورس کالا مخالف بودند، اما امیدوار است سال آینده مصالح ساختمانی به‌ویژه فولاد و سیمان با تمهیدات وزارت اقتصاد و دارایی ارزان‌تر در اختیار سازندگان و پروژه‌ها قرار بگیرد.

بذرپاش همچنین از همکاری با وزارت کشور و شهرداری‌ها برای افزایش حداقلی عوارض ساخت و ساز در سال آینده خبر داد.

دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

  • امید

    چشم امید پیر و جوان بعد از خدا به دست شماست
    ایران نه مشکل زمین و نه آهن .. ندارد ،حلوی مافیای مسکن بایستید ممنون

اخبار
پیشنهاد سردبیر