خرید بلیت قطار | شرکت راه آهن

توسعه زیر ساخت های حمل و نقل کشور / اعلام زمان افتتاح راه آهن رشت - کاسپین

توسعه زیر ساخت های حمل و نقل کشور / اعلام زمان افتتاح راه آهن رشت - کاسپین

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: با بهره‌برداری از راه‌آهن رشت - کاسپین تا پایان سال بخشی از کریدور شمال - جنوب تکمیل و دریای جنوب کشور به دریای شمال متصل می‌شود.

توسعه مسیرهای ریلی یکی از راه‌های اصلی برای بهبود حمل و نقل عمومی و کاهش ترافیک و آلودگی هوا است. این توسعه شامل ساخت، توسعه و بهبود سیستم‌های قطار شهری، قطارهای باری و قطارهای بین‌شهری می‌شود. این اقدامات می‌توانند به افزایش دسترسی افراد به اماکن مختلف، افزایش کارایی اقتصادی و کاهش استفاده از خودروها منجر شود. برای توسعه موفق مسیرهای ریلی، باید به مشکلات مالی، زمین‌شناسی و حفاظت از محیط زیست توجه کافی داشت.

خیرالله خادمی مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور گفت: ۴پروژه ریلی به طول ۴۰۷ کیلومتر از ابتدای سال برنامه‌ریزی شده بود که به بهره‌برداری برسد و افتتاح این پروژه‌ها دو برابر متوسط ساخت راه آهن طی ۱۲ سال گذشته بوده است.

به گفته وی، پیش از این متوسط سالانه حداکثر ۲۰۰ کیلومتر به بهره‌برداری می‌رسید اما امسال ۴ پروژه به طول ۴۰۷ کیلومتر افتتاح خواهد شد.

او می‌گوید: دو پروژه از ابتدای امسال به بهره‌برداری رسیده که این دو پروژه راه آهن همدان _ سنندج و راه آهن بستان آباد _ تبریز بوده که افتتاح شده است.

خادمی به افتتاح پروژه رشت _ کاسپین تا پایان سال اشاره کرد و گفت: این پروژه در ادامه کریدور شمال _ جنوب است که دریای جنوب کشور را به دریای شمال و خزر کشور متصل می‌کند و تا پایان سال با حضور رئیس‌جمهوری به بهره‌برداری می‌رسد.

برچسب‌های خبر
دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

اخبار
پیشنهاد سردبیر