رهن و اجاره مسکن | بازار مسکن | قیمت مسکن

دست خریداران مسکن خالی از بودجه / آخرین وضعیت بازار رهن و اجاره خانه در جنوب تهران + جدول

دست خریداران مسکن خالی از بودجه / آخرین وضعیت بازار رهن و اجاره خانه در جنوب تهران + جدول

قیمت رهن و اجاره مسکن در جنوب تهران با توجه به متراژ و سن بنا متفاوت است.

تعیین قیمت مسکن یک فرایند پیچیده است که تحت تأثیر عوامل مختلفی قرار می‌گیرد، از جمله موقعیت مکانی، امکانات محیطی، وضعیت بازار و شرایط اقتصادی. در بیشتر کشورها، تعیین قیمت مسکن به‌طور اصولی توسط کارشناسان املاک و مستغلات انجام می‌شود. این فرایند ممکن است شامل بررسی‌های میدانی، مقایسه با معاملات پیشین، وضعیت سازمان‌های مالیاتی و اعتباری، و تحلیل نیازهای بازار باشد. همچنین، استفاده از مدل‌ها و روش‌های تحلیلی نیز می‌تواند برای تخمین قیمت مسکن مورد استفاده قرار گیرد.

به گفته یک مشاور املاک برای رهن کامل یک واحد ۵۰ متری در نازی آباد بدون پارکینگ و یا آسانسور، دست‌کم به ۳۰۰ تا ۳۵۰ میلیون تومان نیاز است.

یک مشاور املاک در محدوده جنوبی تهران می‌گوید: وضعیت بازار اجاره و خریدوفروش در رکود به سر می‌برد.

او با اشاره به اینکه فصل اجاره معمولا پس از تعطیلات فروردین و همچنین پس از امتحانات مدارس در فصل تابستان گرم‌تر می‌شود می‌گوید: در ماه‌های پایانی سال و بهمن و اسفندماه، وضعیت خرید و فروش بهتر از قبل است، اما هم اکنون بازار راکد است؛ برای خرید تماس گرفته می‌شود، اما صرفا برای مطلع شدن نه خرید چراکه اکثریت خریداران بودجه کافی در دست ندارند و یا قصد دارند با ملکی دیگر تهاتر کنند.

این مشاور املاک می‌گوید: از اردیبهشت تا به الان، بنگاه ملکی ما فروش تنها ۳ ملک را ثبت کرده؛ به دلیل این وضعیت، اکثر مالکان به سمت بازار رهن و اجاره رفته‌اند.

در محله افسریه، برای واحدی با ۷۵ مترمربع زیربنا، ۳۰۰ میلیون تومان رهن و ۹ میلیون تومان اجاره در نظر گرفته شده است.

برای آپارتمانی ۷۴ متری در مسعودیه، ۵۰۰ میلیون تومان رهن و یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان اجاره ماهانه و در شهرک کیانشهر، واحدی ۶۰ متری با ۱۲۰ میلیون تومان رهن و ۶ میلیون تومان اجاره ماهانه تعیین شده است.

شما در جدول زیر می‌توانید قیمت رهن و اجاره خانه در جنوب تهران را مشاهده کنید:

قیمت-مسکن

دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

اخبار
پیشنهاد سردبیر