وضعیت بازار خودرو بحرانی شد

وضعیت بازار خودرو بحرانی شد

رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران اتومبیل کرج معتقد است اگر واردات خودرو محقق شود بازار از این رکود بی‌سابقه خارج خواهد شد.

حمید کریمی، رییس هیات مدیره اتحادیه صنف نمایشگاه‌داران اتومبیل کرج درخصوص وضعیت بازار خودرو گفت: بازار در استان البرز هم مانند سایر استان‌ها در رکود کامل است و با وضعیتی که ایجاد شده بسیاری از نمایشگاه‌داران نمایشگاه خود را جمع خواهند کرد.

کریمی افزود: ۶ ماه قبل گفتم مسئولین اجازه دهند تمام خودروهایی که در گمرک مانده است وارد کشور شود، این اتفاق بازار را از رکود خارج خواهد کرد.

وی ادامه داد: وضعیت بازار خودرو خیلی خراب است و مردم هم منتظر هستند تا ببینند چه اتفاقی می‌افتد. این بلاتکلیفی از گرانی و احتکار هم بدتر است.

رییس هیات مدیره اتحادیه صنف نمایشگاه‌داران اتومبیل کرج بیان کرد: اگر دولت مصمم به واردات خودرو است زودتر این کار را انجام دهد تا تکلیف مردم روشن شود. در یک سال گذشته کسانی که می‌خواهند ماشین بخرند، نمی‌خرند و کسانی که قصد فروش دارند نیز معطل مانده‌اند که بفروشند یا نه. بازار عجیب و غریبی است، طی ۳۰ سال فعالیت در این صنف چنین وضعیتی را ندیده بودم.

کریمی با تاکید بر این که بازار ۶ ماه است که در رکود است، گفت: در حال حاضر لندکروز ۱۰ میلیاردی به ۶ میلیارد و ماشین ۱۵ میلیاردی که برای آن سر و دست می‌شکستند به ۹ میلیارد تومان رسیده و خریدار ندارد.

وی گفت: اگر چرخه اقتصاد نچرخد خطرات بسیار بدی را به دنبال دارد و ممکن است بسیاری از فعالان این حوزه ورشکست و روانه زندان شوند.

رییس هیات مدیره اتحادیه صنف نمایشگاه‌داران اتومبیل کرج معتقد است: اگر ماشین‌های وارداتی به کف خیابان و نمایشگاه‌ها برسد تکلیف همه چیز مشخص خواهد شد. حتی با عوارض ۱۷۱ درصدی هم مردم خودروهای وارداتی را می‌خرند و بازار دوباره رونق می‌گیرد. البته این در شرایطی رخ می‌دهد که خودروهای وارداتی سهم نهادها و ارگان‌های خاص نشود.

دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

  • باغبان

    ریسی گفت 4 میلیون مسکن توی 4 سال چطوری حرف همچین کسایی رو در مورد بهشت و جهنم قبول کنیم؟تو این دنیا جلو چشممون حرف وعملشون 2 تاست وعده هاشون از روی بی علمیه.. در صورتی که توی قرآن گفته دنیا مزرعه آخرته یعنی دنیا خیلی مهمه.. تو دنیا دارید تلاش میکنید برای آخرتتون دنیارو نمیشه خراب کرد ولی آخرت خوبی داشت..لعنت به کسایی که برای منافع خودشون انسان وانسانیت رو به بازی گرفتن..

  • محمد

    توصحبتهای این شخص آمده ؛در حال حاضر لندکروز ۱۰ میلیاردی به ۶ میلیارد و ماشین ۱۵ میلیاردی که برای آن سر و دست می‌شکستند به ۹ میلیارد تومان رسیده و خریدار ندارد.پس می توان نتیجه گرفت که چه کسانی ازارزانی خودروناراحت هستند.آخه خداخوبتان کندمگربامردم پدرکشتگی داریدکه خون مردموتوشیشه کرده اید.این مملکت شاه می خواهدنه آخوندبیسواد.

اخبار