کپی برداری بی ام و از نسل جدید هیوندای

بی ام و دو قابلیت جذاب هاچ بک جدید هیوندای را در خودروهای آینده خود به کار می‌گیرد؛ ولی مشتریان BMW دقیقاً باید انتظار چه چیزی را داشته باشند؟

کپی برداری بی ام و از نسل جدید هیوندای

بی ام و اغلب به عنوان نماد توانمندی و فناوری در صنعت خودرو شناخته می‌شود و خودروهای آن شهرت زیادی برای طراحی شیک و زیبا و قدرتشان دارند.

هیوندای آیونیک ۵ N یکی از جذاب‌ترین خودروهای برقی است که طی چند سال اخیر پا به بازار گذاشته است. این کراس اوور گذشته از ویژگی‌های برجسته متعدد، همچنین از صدای مصنوعی موتور و سیستم تعویض دنده الکترونیکی بهره می‌برد که حس و حال خودروهای بنزین‌سوز با گیربکس دوکلاچه را شبیه‌سازی می‌کنند. اخبار خودرو نشان می‌دهند بی ام و هم که این ابتکار هیوندای را پسندیده است، در آینده قابلیت‌هایی مشابه در محصولات خود پیاده‌سازی خواهد کرد.

«فرانک ون میل» (Frank van Meel)، مدیرعامل بی ام و، اخیرا  علاقه خود به رویکرد هیوندای N نسبت به خودروهای برقی عملکرد محور خود را ابراز کرد.

این‌که یکی از مقامات ارشد بی ام و از ابتکار هیوندای در ارائه تعویض دنده و صدای موتور مصنوعی تعریف و تمجید کند، جای‌ توجه دارد. پیش‌تر «فرانک وبر» (Frank Weber)، مدیر بخش تحقیق و توسعه بی ام و احتمال اضافه شدن صدای موتور یا اگزوز به‌صورت مصنوعی و شبیه‌سازی شده به خودروهای برقی آینده این شرکت را رد کرد. با توجه به گفته‌های او، پیاده‌سازی قابلیت تعویض دنده مصنوعی هم در اولویت‌های این شرکت جایی نداشت.

حالا به نظر می‌رسد مدیرعامل بی ام و ام دیدگاه متفاوتی نسبت به این موضوع دارد. او حتی در گفته‌های خود روی اهمیت صدای تولیدی موتور، خصوصاً در رانندگی پرسرعت یا حین رانندگی در پیست تاکید کرد. همان‌طور که او اشاره کرد، راننده در ماشین‌های برقی بدون نگاه کردن به صفحه آمپر نمی‌تواند متوجه شود که دقیقاً با چه سرعتی حرکات می‌کند و تعویض دنده مصنوعی می‌تواند این مشکل را رفع کند.

مدیرعامل بی ام و نهایتاً ذکر کرد که در حال حاضر روی تعویض دنده مصنوعی و صدای شبیه‌سازی موتور برای محصولات خود کار می‌کنند.

دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

سایر رسانه ها
    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت تیتر کوتاه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
    اخبار
    سایر رسانه ها
    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت تیتر کوتاه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد