همه چیز درباره بی ام و سری ۴ گرن کوپه و i۴ مدل ۲۰۲۵

شرکت بی‌ام‌و از نسخه به‌روز شده سری ۴ گرن کوپه و i۴ مدل ۲۰۲۵ که در بخش طراحی و فنی بهبود یافته‌اند رونمایی کرد.

 ژرمن‌ها چند ماه پس از معرفی نسخه فیس لیفت سری ۴ کوپه و کانورتیبل اقدام به پرده‌برداری از مدل به‌روزتر سری ۴ گرن کوپه و مدل تمام برقی i4 کرده است.

بی ام و

 این خودروها برای مدل ۲۰۲۵ خود علاوه بر بهبودهای ظاهری و داخلی به چراغ‌های عقب لیزری، سیستم اطلاعات سرگرمی جدید و پیشرانه بنزینی ارتقا یافته مجهز شده‌اند.

بی ام و 2

بی‌ام‌و ۴۳۰i گرن کوپه همچنان از پیشرانه ۴ سیلندر ۲ لیتری توربو با ۲۵۵ اسب بخار قدرت استفاده می‌کند اما هم‌اکنون سیستم هیبریدی ۴۸ ولتی به این مجموعه اضافه شده است. پیشرانه موردبحث از سیکل میلر برای بهبود راندمان سود می‌برد و ژرمن‌ها برخی بهینه‌سازی‌ها را برای بهبود فرایند تنفس آن انجام داده‌اند. همین نیروگاه در مدل M۴۴۰i گرن کوپه ۳۸۶ اسب بخار قدرت تولید می‌کند که نسبت به قدرت ۳۸۲ اسب بخار مدل قبلی افزایش یافته است. همچون مدل‌های قبلی، پیشرانه این دو مدل به گیربکس ۸ سرعته اتوماتیک متصل هستند.

بی ام و 3

اما مدل‌های i۴ افزایش قدرتی را تجربه نکرده‌اند هرچند از نظر طراحی ظاهری به‌روزتر شده‌اند. واضح‌ترین تغییر سری ۴ گرن کوپه و i۴ به چراغ‌های جلو مربوط می‌شود که استفاده از طراحی موسوم به “چشم فرشته” بی‌ام‌و را کنار گذاشته‌اند و از الگوی جدیدی سود می‌برند. چراغ‌های جلوی LED تطبیقی و چراغ‌های عقب لیزری هم از مدل M۴ CSL گرفته شده‌اند و به‌صورت استاندارد در مدل M۴۴۰i و i۴ M۵۰ ارائه می‌شوند. به این لیست باید رینگ‌های جدید و تریم متفاوت جلوپنجره کلیوی شکل را نیز افزود.

بی ام و 4

داخل کابین خودروهای تازه‌نفس بی‌ام‌و فرمان با طراحی جدید وجود دارد به گونه‌ای که مدل‌های استاندارد از فرمان دو پره استفاده می‌کنند اما مدل‌های M اسپرت به فرمان سه پره دی کات مجهز شده‌اند. نمایشگر منحنی سیستم اطلاعات مرکزی بی‌ام‌و سری ۴ گرن کوپه و i۴ نیز به جدیدترین نسخه این سیستم یعنی iDrive ۸.۵ مجهز شده و در مدل i۴ برنامه‌ریزی مسیر بهینه‌ای برای نمایش جایگاه‌های شارژ وجود دارد. البته طراحی ورودی‌های هوای سیستم تهویه نیز تغییراتی داشته است. در مجموع تغییرات بی‌ام‌و سری ۴ گرن کوپه و i۴ مدل ۲۰۲۵ را باید حداقلی و نه چشمگیر دانست اما این دو خودرو قبلاً هم محصولات بسیار خوبی بوده‌اند و ضرورتی برای تغییرات عمیق احساس نمی‌شود. ژرمن‌ها هنوز قیمت و سایر جزئیات محصولات موردبحث را اعلام نکرده‌اند اما فرایند تولید آن‌ها را تا چند ماه دیگر شروع خواهند کرد.

بی ام و 5

دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

سایر رسانه ها
    اخبار
    سایر رسانه ها