بازار خودرو | خودرو تسلا | خودرو چینی | فراخوان خودرویی

فراخوان عجیب خودرویی تسلا در چین

فراخوان عجیب خودرویی تسلا در چین

تسلا بیش از ۱٫۶۲ میلیون خودرو فروخته‌شده در چین را برای حل مشکلی در سیستم اتوپایلت، فراخوان کرد.

تسلا یکی از شرکت‌های پیشتاز در زمینه‌ی تولید خودروهای الکتریکی است. این شرکت به تولید انواع خودروهای الکتریکی از جمله خودروهای مدل S، مدل 3، مدل X و مدل Y مشغول است. تسلا همچنین در زمینه توسعه فناوری‌های انرژی باتری، انرژی خورشیدی و ذخیره‌سازی انرژی نیز فعالیت دارد

اما اخیرا تسلا تقریباً تمامی خودروهای فروخته شده‌اش در چین را که تعدادشان به حدود ۱٫۶۲ میلیون می‌رسد، به‌دلیل مشکلی در سیستم کمک‌راننده‌ی اتوپایلت، فراخوان کرده‌ است.

فراخوان تسلا، خودروهای مدل S، مدل X، مدل ۳ و مدل Y را دربرمی‌گیرد و از طریق یک به‌روزرسانی نرم‌افزاری رایگان OTA انجام می‌شود. فراخوان‌های تسلا تقریباً همیشه نرم‌افزاری هستند و خبری از بازگشت خودرو به کارخانه نیست.

فراخوان مورد بحث در پی آن صورت گرفت که یکی از ارگان‌های نظارتی چین درباره‌ی سوءاستفاده از سیستم اتوپایلت خودروهای شرکت ایلان ماسک توسط رانندگان و در نتیجه افزایش خطر تصادف، هشدار داد.

تسلا 1

پس از به‌روزرسانی نرم‌افزاری، کنترل‌ها و هشدارهای تازه‌ای برای اطمینان از توجه رانندگان هنگام استفاده از ویژگی اتوپایلت به خودروهای تسلا اضافه می‌شوند. چند ماه پیش نیز فراخوانی مشابه در ایالات متحده انجام شد و تسلا دو میلیون خودرو را ارتقا داد.

تسلا همچنین بیش از ۷٬۵۰۰ خودرو وارداتی مدل S و مدل X در چین را برای برطرف کردن مشکلی که ممکن است از باز شدن درهای خودرو هنگام تصادفات جلوگیری کند، فراخوانی می‌کند؛ این مشکل نیز از طریق یک به‌روزرسانی نرم‌افزاری OTA برطرف خواهند شد.

چین بزرگ‌ترین بازار فروش تسلا است؛ در واقع، سال گذشته بیش از نیمی از ۱٫۸ میلیون تسلای فروخته‌شده در سراسر دنیا راهشان به سرزمین اژدهای سرخ باز شد. همچنین، کارخانه‌ی شانگهای این شرکت توان تولید ۱٫۱ میلیون تسلا مدل ۳ و مدل Y برای بازار چین و صادرات را دارد.

دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

اخبار