خودروسازی | طراحی خودرو | تولید خودرو | تصادف خودرو

تصادف غول تسلا با یک تویوتا کرولا /حاشیه های تست ناموفق تسلا سایبرتراک

تصادف غول تسلا با یک تویوتا کرولا /حاشیه های تست ناموفق تسلا سایبرتراک

تسلا سایبرتراک یکی از بزرگترین خودروهای عرضه شده در سال ۲۰۲۳ است. در همین حین که تسلا همچنان به آزمایش و بررسی سایبرتراک ادامه می‌دهد، یکی از آنها در جاده‌های عمومی تصادف کرد!

تسلا سایبرتراک یکی از خودروهای غول پیکر تسلاست که در حال تست و آزمایش است. این خودروی غول پیکر در اولین آزمایش های خود با یک شکست رو به رو شده است.

گشت بزرگراه کالیفرنیا گزارش داد که این حادثه در ۲۸ دسامبر حوالی ساعت ۲:۰۵ بعد از ظهر به وقت محلی در مسیر ایالتی ۳۵، که به بلوار اسکای لاین نیز معروف است، در خارج از سن خوزه رخ داد. راننده‌ای سوار بر تویوتا کرولا از جاده خارج شد و از خط زرد دوتایی برگشت تا به سایبرتراک که به سمت دیگر می رفت برخورد کند.

تسلا 1

به گفته گشت بزرگراه کالیفرنیا، راننده سایبرتراک جراحات جزئی داشت اما برای رفتن به بیمارستان نیازی به آمبولانس نداشت. به دو سرنشین این پیکاپ آسیبی نرسید و راننده کرولا هم آسیبی ندید.

عکس‌های این حادثه نشان می‌دهد که کرولا سایبرتراک را کنار زده است. خراش‌های عمیقی در سمت راننده پیکاپ وجود دارد و روکش گلگیر دور چرخ‌ها از بین رفته است. ضربه آنقدر سخت بود که باعث باز شدن کیسه هوای پرده‌ای جانبی این خودروی الکتریکی شده است.

تسلا 2

کرولا آسیب بسیار بیشتری متحمل شد. با این حال، مشخص نیست که چه مقدار از تخریب ناشی از خروج اولیه از جاده و یا برخورد با سایبرتراک بوده است. سمت راننده تویوتا بیشترین آسیب را متحمل شد، که نشان می‌دهد این آسیب از پهلو زدن تسلا بوده است.

تسلا 3

تصاویر زیادی از سایبرتراک وجود ندارد تا بفهمیم که آیا این پیکاپ قابل تعمیر است یا خیر. طبق کاتالوگ قطعات تسلا، یک گلگیر جلو ۵۵۰ دلار به علاوه نصب هزینه دارد. قطعات جلویی در مجموع ۲۸۴۵ دلار قیمت دارند.

زمانی که تسلا سایبرتراک را با مشخصات تولیدی را روانه بازار کرد، ایلان ماسک آن را به عنوان «بسیار ایمن‌تر در هر مایل» نسبت به سایر پیکاپ‌های این کلاس معرفی کرده است.

دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

اخبار