سقوط هواپیما در جریان نمایش هوایی + فیلم

به گفته سخنگوی نیروی هوایی پرتغال هواپیما در جریان بزرگترین نمایشگاه هوایی این کشور با یکدیگر برخورد داشته و در نتیجه سقوط یکی از آنها، یک خلبان اسپانیایی مجروح و فرد دیگر کشته شده است.

سقوط هواپیما در جریان نمایش هوایی + فیلم

​​​​​​​نمایشگاه هوایی، رویدادی است که طی آن شرکت ها و سازمان های هوایی به معرفی جدیدترین دستاوردها و تجهیزات خود می پردازند. نمایش های هوایی بخشی از برنامه های این گونه نمایشگاه ها است که رعایت اصول ایمنی از مهمترین مواردی است که باید در این جریان ها رعایت شود. در غیر این صورت، امکان بروز سانحه هوایی نیز وجود دارد.

پاتریشیا فرناندز سخنگوی نیروی هوایی پرتغال در بیانیه‌ای اعلام کرد که برخورد ۲ هواپیما در جریان بزرگ‌ترین نمایشگاه هوایی پرتغال، منجر به سقوط یکی از آنها و کشته و مجروح شدن خلبانان اسپانیایی آن شده است.

به گزارش رویترز، در این بیانیه آمده است: ۲ هواپیمای بدلکاری روز یکشنبه ساعت ۱۶ و ۵ دقیقه (به وقت محلی) در جریان یک نمایش هوایی در این نمایشگاه با هم برخورد کردند که این برخورد منجر به سقوط و انفجار یکی از این هواپیماها شد.

سایر رویدادهای این نمایشگاه که در یک پایگاه هوایی در شهر «بجا» در ۱۸۰ کیلومتری جنوب شهر لیسبون در حال برگزاری بود، پس از وقوع این حادثه دلخراش لغو شده است.

منبع: ایرنا
دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

سایر رسانه ها
    اخبار
    سایر رسانه ها