فرهنگیان | آموزش و پرورش

این فرهنگیان از مهر تا کنون حقوق نگرفته اند / در حق این معلمان اجحاف می شود؟

این فرهنگیان از مهر تا کنون حقوق نگرفته اند / در حق این معلمان اجحاف می شود؟

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به این سوال که چرا به معلمان خرید خدمات حقوق مهرماه پرداخت نشده است، گفت: حقوق معلمان خرید خدمات به صورت ماهانه نیست و مبتنی بر عملکرد ماست.

معلمان نقش بسیار مهمی در جامعه دارند و آینده جامعه را با آموزش دادن نسل‌های جوان شکل می‌دهند. به همین دلیل، تامین حقوق و بیمه معلمان ضروری است تا بتوانند به خوبی به وظایفشان عمل کنند و تلاش کنند که دانش‌آموزان بتوانند به بهترین شکل ممکن آموزش داده شوند. عدم تامین حقوق و بیمه معلمان باعث ایجاد نارضایتی در نسلی از افراد می‌شود که به دلیل تحمل هزینه‌های گسترده برای علاقه به آموزش و ارائه خدمات عالی به دانش‌آموزان، رویارویی با مشکلاتی مانند فقر و نارسایی مالی قرار می‌گیرند. بنابراین، تامین حقوق و بیمه معلمان نه‌تنها نیاز است، بلکه جزء وظایف اجتماعی ما به شمار می‌آید.

علی فرهادی معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به معلمانی که می‌گویند از مهر امسال تا امروز یک ریال حقوق و بیمه نداشته‌اند، اظهار کرد: در طرح خرید خدمات آموزشی، با شرکت‌های واسط قرارداد منعقد شده و خدمات از آنها خریداری می‌شود. بر همین اساس، پول برای آنها واریز و توسط شرکت‌ها به معلمان پرداخت می‌شود.

حقوق معلمان خرید خدمات ماهانه نیست، مبتنی بر عملکرد ماست!

به گفته وی، پرداخت حقوق معلمان خرید خدمات آموزشی به این بستگی دارد که چه زمانی در قرارداد با شرکت‌های واسط به حساب آنها پول واریز کنیم. حقوق معلمان خرید خدمات به صورت ماهانه نیست و مبتنی بر عملکرد ماست، یعنی ابتدا باید اعتبار از سوی سازمان برنامه و بودجه به وزارت آموزش و پرورش اختصاص یابد و پس از آن در اختیار شرکت‌ها و معلمان قرار بگیرد.

بیمه به صورت کامل انجام می‌شود

فرهادی با اشاره به اینکه بیمه معلمان خرید خدمات طبق قانون کار به صورت کامل انجام می‌شود، درباره استخدام آنها گفت: طبق قانون، تعهدی برای استخدام نداریم چون اساسا خرید خدمات آموزشی با هدف خرید خدمات از بخش خصوصی به ازای مواردی است که استخدام انجام نمی‌شود.

پیگیری برای تبدیل وضعیت معلمان خرید خدمات

به گفته معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش، برخی از معلمان خرید خدمات سال‌ها در شغل معلمی مشارکت داشتند، بنابراین تمایل داریم ـ در صورت اجازه قانون و همکاری سایر دستگاه‌ها مانند سازمان برنامه و بودجه و سازمان اداری و استخدامی ـ وضعیت این افراد را به قرارداد کار معین تبدیل کنیم.

قرارداد کار معین بهتر از خرید خدمات است، چون شفاف‌تر بوده و مؤسسات واسطه نیز حذف می‌شوند، همچنین امنیت شغلی معلمان و انگیزه کاری آنها افزایش می‌یابد.

 

منبع: تسنیم
دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

  • ناشناس

    فرهنگی شاعل ازگرگان ۱مهرگفتن بازنشست تاهم اکنون نه بیمه دارم نه حقوق مستاجرهم هستم اینجاایرانه

اخبار
پیشنهاد سردبیر