پول صندوق ذخیره فرهنگیان به این معلمان می رسد

مالکیت بخشی از دارایی‌های صندوق ذخیره فرهنگیان از خرداد ۱۴۰۲ به صورت تدریجی به اعضای بازنشسته این صندوق واگذار می‌‌شود.

صندوق ذخیره فرهنگیان، آیین رونمایی از طرح ارزش مالکانه را روز یکشنبه ۳۱ اردیبهشت و همزمان با ولادت حضرت فاطمه معصومه(س) با حضور فرهنگیان عضو برگزار می‌کند.

ارزش مالکانه جزو مطالبات سنواتی یک میلیون و ۶۰۰ هزار فرهنگی شاغل و بازنشسته عضو صندوق طی ۱۲ سال گذشته بوده است، بر اساس این طرح مالکیت بخشی از دارایی‌های صندوق ذخیره فرهنگیان از خرداد ماه سال جاری به صورت تدریجی به اعضای بازنشسته واگذار می‌‌شود.

حمید باقرنژاد معاون برنامه‌ریزی و توسعه کسب و کار صندوق ذخیره فرهنگیان درباره ارزش ریالی هر سهم واگذارشده به بازنشستگان عضو صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: «ارزش سهام شرکت واگذار شده به طور شفاف از روی سامانه بورس اوراق بهادار قابل مشاهده است اما موضوع اساسی این است که ارزش مالکانه یک طرح چند مرحله‌ای و تدریجی است، بنابراین با اجرای کامل این طرح منافع فرهنگیان در بلندمدت قطعاً حفظ و تأمین خواهد شد همچنین به تدریج سهام همه شرکت‌هایی که قابلیت ورود به بورس را داشته باشند به صاحبان اصلی آنها یعنی فرهنگیان واگذار خواهد شد، در مرحله نخست قرار است بخشی از سهام یکی از شرکت‌های بزرگ متعلق به صندوق ذخیره فرهنگیان به معلمان بازنشسته واگذار شود و در مرحله بعدی با ورود چند شرکت دیگر به بازار سرمایه، سهام آن به فرهنگیان واگذار می‌شود.

او درباره بورسی شدن تمام شرکت‌های صندوق گفت: برخی شرکت‌ها که شرایط مناسب‌تری مطابق شرکت‌های سازمان بورس و اوراق بهادار داشتند، در فرایند بورسی قرار گرفتند و برای گروهی از شرکت‌ها نیز بعد از اصلاح ساختار، مهندسی مالی و رفع برخی بندهای حسابرسی و پرونده‌های حقوقی این روند صورت می‌گیرد و برخی از آن هم که ماهیت شرکتی دارند مانند شرکت خدمات گردشگری زاگرس و اجازه بورسی شدن ندارند، همراه با هلدینگ بالادستی وارد بورس خواهند شد.»

پس از احصای ارزش واقعی شرکت‌ها و هولدینگ‌های صندوق ذخیره فرهنگیان، سهم هر معلم به او اختصاص می‌یابد. مدت عضویت هر معلم در صندوق، مدت ماندگاری او، میزان سود مترتبه فعالیت‌های اقتصادی بر وجوه او و میزان واریزی‌های دولت برای او همگی در تعیین این سهم اثرگذار بودند.

براین اساس در گام نخست سهام شرکت‌های بیمه معلم، بازرسی مهندسی و ماشین سازی اراک که بورسی هستند، واگذار می‌شود و در این مرحله به طور متوسط یک میلیون تا یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان سهم اختصاص می‌‌یابد.

دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

 • علی

  ایا من فرهنگی بازنشسته باورکنم این ایا به
  فکر ما بوده اید بعید می دانم

 • ناشناس

  نمایندگان همین مجلس در زمان دولت قبلی در مجلس و از تریبون مجلس گفتند فرهنگیان بازنشسته حداقل چهل صد میلیون تا هفتصد مبایون سهام دارند
  ما هر سال حداقل تا قبل سال ۹۷که پول ریال ارزش داشت حداقل سالی پول دو تا موتور سیکلت به حساب صندوق ق دخیره ریختیم
  از سال ۷۴تا سال ۹۷ سالی به نرخ روز پول چهارتا سکه و یا پول دو موتور سیکلت حداقل به صتدوق ریختیم تا سال ۹۷ که پول ارزش داشت
  میخواهید واریزیمعلم از سار ۷۴تا سال ۹۷ با قیمت سکه و موتور سیکلت حساب کنید
  مثلا واریزی یک سال معلمدر سال ۷۵ و تبدیل ان به سکه یا موتور سیکلت در سال ۷۵.و همینطور واریزی معام در سال مثلا ۸۰ و قیمت سکه یا موتور سیکلت در سال ۸۰

  معلمها میلیاردی حق و حقوق دارند
  اگر خرابکاری شده باید تمام هیت امنا تا هیت مدیره در این۲۷سال پاسخگو باشند

  این پواهای هنگفت قرار بوده مشکلات معیشتی معلمان بازنشیته را حل کند زا جیب سوداگران و ولالان. و رانت خواران و .باندها
  قیامتی هم هست
  اخرتی هم هیت
  حرف حق بزنید
  تحقیق درست کنید
  صندوق دخیره فرهنگیان بزرگترین حق ناس دولتمردان و هیت امنا هیت مدیره در این ۲۷سال گدشته بوده


  ما تا سال ۹۷ که ریال ارزش داشت هررسال پول دو تا موتور سیکلت به حساب صندوق ریختیم ان وقت شما میگید پول چهارتا تایر یک موتور سبکلت طلب کارید ؟؟؟؟؟؟

 • حمیدرضا اصغری

  سلام.قرار بود سود نقدی رو تا مهر ۴۰۱ که برای بازنشستگان ۴۰۱ واریز نشده تا آخر اردیبهشت واریز کنند. لااقل قول ندید خیلی ها هنوز باور می‌کنند....هزار وعده ی خوبان یکی وفا......

اخبار
پیشنهاد سردبیر