پیش بینی آینده تجارت ایران و روسیه

مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات با اشاره به خط اعتباری یک میلیارد یورویی ایران و روسیه گفت: استفاده از خدمات صندوق در بازار روسیه از ۱۵۰ هزار یورو به بالای ۳۰ میلیون یورو رسیده است.

پیش بینی آینده تجارت ایران و روسیه

ایران و روسیه دو کشور با تاریخچه‌های تجاری و روابط استراتژیک قوی هستند. این دو کشور از طریق توافقات تجاری در حوزه‌های مختلف اقتصادی همچون نفت، گاز، کشاورزی، صنایع فولاد و مواد غذایی با هم همکاری کرده‌اند. این همکاری‌ها باعث تقویت روابط دوجانبه اقتصادی بین ایران و روسیه شده و به توسعه تجارت و تبادلات میان دو کشور کمک کرده است.

سید امیر برهانی مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران در مورد آخرین وضعیت خط اعتباری ایران و روسیه اظهار کرد: سال ۱۴۰۱ یک خط اعتباری یک میلیارد یورویی بین صندوق‌های ضمانت صادرات ایران و روسیه برقرار که سال ۱۴۰۲ این خط فعال شد. در یک ماهه گذشته ۱۳ میلیون دلار از این خط استفاده شده است.

وی افزود: در یک دهه گذشته استفاده از خدمات صندوق در بازار روسیه ۱۵۰ هزار یورو بود اما طی یک سال گذشته بیش از ۳۰ میلیون یورو از خدمات صندوق استفاده شده است؛ البته با توجه به اینکه در بحث صادرات به روسیه با ظرفیت‌ها فاصله دارد اما به شدت بازارهای متنوعی به ویژه در حوزه غذایی، فرش و غیره پیدا شده منتهی حجم صادرات کم است.

برهانی اضافه کرد: در واقع بازار پیدا شده و توانستیم تا حدودی جای خالی شرکت‌های اروپایی و امریکایی را پر کنیم اما حجم و وزن کالاهای صادراتی پایین است.

مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران تاکید کرد: امسال حتماً تجارت با روسیه توسعه می‌یابد و امیدواریم به سطحی برسیم که تا سال آینده این خط اعتباری یک میلیارد یورویی استفاده شود.

منبع: مهر
دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

سایر رسانه ها
    اخبار
    سایر رسانه ها