پیش بینی اساسی برای بورس بازان / رشد بازار سرمایه در آینده ای نزدیک

یک کارشناس بازار سرمایه با تاکید بر اینکه بازار در محدوده های ارزنده قرار دارد، گفت: به نظر می رسد که رشد بورس بعد از انتخابات آغاز خواهد شد و به نظر می رسد که صنایع خودرویی، صنایع پراقبال بورسی باشند.

پیش بینی اساسی برای بورس بازان / رشد بازار سرمایه در آینده ای نزدیک

رحمان رحیمی، کارشناس بازار سرمایه، در مورد دامنه نوسان گفت: محدود کردن دامنه نوسان، بر خلاف تصور، منجر به افزایش هیجانات می‌ شود، نه تخلیه آن‌ها. او اشاره کرد که در روزهای اخیر، بیشتر نمادها با قفل صف فروش ۲ درصدی مواجه بودند، که این شرایط باعث فشار روانی منفی بر بازار سرمایه می‌ شود.

رحیمی اضافه کرد: این محدود کردن، تاثیر کمتری از سه منفی ۲ درصدی دارد، در مقایسه با یک منفی ۷ درصد.

وی همچنین اشاره کرد: در دامنه نوسان عادی، ممکن است چنین صف‌ هایی شکل نگیرد، چرا که بازار در محدوده‌ های ارزشمند قرار دارد و سابقه بازار در مقابل این تصمیم را غلط نشان می‌ دهد. به عنوان مثال، بعد از شهادت سردار سلیمانی، مشاهده شد که این محدود کردن دامنه هیچ کمکی به بازار سرمایه نکرد.

رحیمی در مورد صندوق‌ های درآمد ثابت توضیح داد که نامه بانک مرکزی به بانک‌ ها و دستور سازمان بورس به صندوق‌ های درآمد ثابت در مورد ممنوعیت استفاده از ۱۶ واژه مشخص، سیگنالی مهم برای بازار محسوب می‌ شود. این کار نشان می‌ دهد که نرخ سود بدون ریسک، عامل اصلی تمام رویدادهای منفی برای بازار سرمایه بوده و مدیریت و کاهش آن می‌ تواند محرک بازار تهران باشد.

در خصوص آینده بازار و صنایع پر توجه، رحیمی اظهار کرد که انتخابات در آینده بازار وزن خاصی ندارد و تقسیم بازار به قبل و بعد از انتخابات، اساساً اشتباه است. با این حال، با توجه به اخبار متعدد و بعضاً عملیاتی، انتظار می‌رود در ماه آینده شاخص کل بازار چند درصدی رشد کند.

رحیمی ادامه داد که این رشد شامل تمام نمادها و صنایع نمی‌شود، اما به عقیده او، صنعت خودرو به عنوان صنعت پر توجه در این رشد قرار دارد.

دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

سایر رسانه ها
    اخبار
    سایر رسانه ها
    پیشنهاد سردبیر