بورس | بازار سهام | بازار سرمایه | شاخص کل بورس | پیش بینی بورس

ورود ۴۶۰ میلیارد تومان پول حقیقی به بورس

ورود ۴۶۰ میلیارد تومان پول حقیقی به بورس

در ۵ روز معاملاتی بورس در سال ۱۴۰۳ در مجموع شاهد ورود سرمایه حقیقی به بورس تهران بودیم.

سرمایه‌گذاری در بورس به معنای خرید و فروش سهام شرکت‌ها در بازار سرمایه است و این عمل افراد و شرکت‌ها را قادر می‌سازد تا درآمد و سود از افزایش ارزش سهام یا تقاضا و عرضه در بازار بورس را بدست آورند. این نوع سرمایه‌گذاری معمولاً با ریسک‌هایی همراه است و نیاز به تحلیل دقیق و مطالعه بازار دارد.

در روزهای ابتدایی سال ۱۴۰۳ سرمایه حقیقی وارد بورس تهران شد. در نخستین روز هفته ۲۸۷ میلیارد تومان پول حقیقی به بورس وارد شد.

روز دوشنبه بار دیگر پول حقیقی وارد شد که رقم ورود پول حقیقی ۸۳ میلیارد تومان بود و روز سه‌شنبه ۶۲ میلیارد تومان پول حقیقی خارج شد. در روز چهارشنبه شاهد ورود پول برای سومین روز بودیم و ارزش تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار ۱۸۶ میلیارد تومان بود.

روز شنبه نیز ۳۴ میلیارد تومان سرمایه حقیقی از بورس خارج شد.

در مجموع ۵ روز معاملاتی اخیر ۴۶۰ میلیارد تومان پول حقیقی به بورس وارد شد و میانگین روزانه ورود پول حقیقی ۹۲ میلیارد تومان بود.

خروج پول حقیقی در روز شنبه

روز شنبه ۱۱ فروردین نماد فملی بیشترین خروج پول حقیقی را داشت که ارزش آن ۲۰ میلیارد تومان بود. پس از فملی، نمادهای خودرو، خگستر، خساپا و فولای بیشترین خروج پول حقیقی را داشتند.

در سوی دیگر، بیشترین ورود پول حقیقی به نمادهای ذوب، فزر، فن افزار و نوری تعلق داشت.

دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

 • ناشناس

  جناب آقای مجید عشقی، رییس سازمان بورس و اوراق بهادار
  سلام. من ۷۶،۵۰۰ هزارسهم سهام اخابر مخابرات دارم واسش سود اومده در تاریخ ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ مبلغ ۸۴۱،۵۰۰ ریال یعنی پول یه ساندویچ هم نیست
  بازنشسته شرکت مخابرات منطقه تهران

 • ناشناس

  بورس 32 هزار واحد رشد کرد و این در حالی است که متأسفانه بورس از سال 1398 تاکنون سود سهام اخابر بنده را پایمال و ضایع می کند چرا؟
  بازنشسته شرکت مخابرات منطقه تهران

 • ناشناس

  افزایش ۷۳۸ واحدی شاخص کل بورس هیچ فایده ای، نتیجه ای، سودی و ارزشی برای سهامداران ندارد چون به خاطر سازمان بورس سود سهامداران حقیقی پایمال و ضایع و علنی دزدی می کند چرا؟

اخبار
پیشنهاد سردبیر