طراحی مدرن خانه حیوانات چوبی

طراحی مدرن خانه حیوانات چوبی

طراحی مدرن خانه حیوانات چوبی باید براساس نوع حیوان خانگی، اندازه حیوان و ... انجام شود. برای آشنایی با طراحی این خانه‎ ها، کلیک کنید.

طراحی مدرن خانه حیوانات چوبی؛ ساخت فضایی مناسب برای حیوانات خانگی

حیوانات هم درست شبیه به انسان‌ها برای آسایش و خواب راحت به یک محیط خوب نیاز دارند. برخی از حیوانات نیز به فضایی احتیاج دارند که در شرایط مناسب بتوانند از بچه‌های خود نگهداری کنند. همانطور که می‌دانید برخی از حیوانات به‌تنهایی قادر به ساخت خانه برای خود هستند. اما برخی دیگر نیز این توانایی را ندارند. این روزها نگهداری از حیوانات خانگی در بین افراد بسیار رایج شده است و شاهد این هستیم که حیواناتی نظیر سگ، خرگوش، گربه و برخی از پرندگان علاقه‌مندان بسیار زیادی در بین افراد دارند. در این مطلب قصد داریم نگاهی به طراحی مدرن خانه حیوانات چوبی بیاندازیم و برخی از نکات مهم دراین‌خصوص را بررسی کنیم.

طراحی-خانه-حیوانات

نکات کلیدی طراحی مدرن خانه حیوانات چوبی

از گذشته تاکنون حیوانات خانگی در زندگی انسان نقش داشته‌اند، اما در سال‌‌های اخیر علاقه انسان به نگهداری از حیوانات بسیار افزایش‌یافته است. بسیاری از انسان‌ها درک بالایی از نیازهای مختلف حیوانات دارند. یکی از اصلی‌ترین نیازهای حیوانات مختلف، برخورداری از یک‌خانه چوبی خوب است.

ازاین‌رو طراحی مدرن خانه حیوانات چوبی موضوعی است که باید جدی گرفته شود. چرا که باعث آسایش بیشتر حیوانات محبوب ما و همچنین بهبود وضعیت بهداشت آن‌ها خواهد شد. در ادامه طراحی مدرن خانه حیوانات چوبی برای برخی از موجودات دوست‌داشتنی را مورد بررسی قرار می‌‌دهیم.

خانه چوبی پرندگان

برای طراحی یک‌خانه چوبی استاندارد برای پرندگان خانگی، شما به کمی تخته چوبی، پیچ یا میخ، چکش و لوازمی مانند لولا، توری، چسب چوب و بتونه نیاز دارید. با استفاده از آجر یا فلزات نیز می‌توان خانه‌ای را برای پرندگان طراحی کرد، اما بهترین متریال جهت ساخت یک سرپناه مناسب برای پرندگان، چوب می‌باشد.

بعدازاین که تجهیزات لازم برای طراحی مدرن خانه حیوانات چوبی را فراهم کردید، باید فرایند اندازه‌گیری و تهیه یک نقشه دقیق از خانه‌ای که قصد طراحی آن را دارید را انجام دهید. شما باید به تعداد پرندگان، اندازه آن‌ها و حتی فضای مناسب برای راحتی پرندگان دقت داشته و باتوجه‌به این موارد، خانه چوبی را بسازید. دقت داشته باشید که کف این خانه به‌هیچ‌عنوان نباید خیس شود، چرا که باعث شیوع بیماری و ایجاد میکروب‌های مختلف می‌‌شود.

خانه چوبی سگ

طراحی مدرن خانه حیوانات چوبی برای سگ، باید با رعایت یک سری از نکات مهم انجام شود. اگر قصد ساخت یک خانه چوبی برای سگ را دارید، در ابتدا باید به اندازه سگ خود نگاه کنید. خانه چوبی برای سگ باید دقیقا طبق اندازه حیوان شما طراحی شود. در ضمن شما باید به‌راحتی سگ خانگی خود در خانه چوبی دقت داشته باشید.

علاوه بر این اندازه سگ شما در زمان خواب طبیعتاً تغییر خواهد کرد؛ پس از ابتدا باید براین‌اساس خانه چوبی را طراحی کنید. بسیاری از افراد برای ساخت خانه سگ از آهن استفاده می‌کنند و معتقد هستند که آهن استحکام بیشتری دارد. اما باید دقت کنید که چوب نیز از استحکام بسیار مناسبی برخوردار می‌باشد. در ضمن خانه‌های آهنی حیوانات دارای وزن بسیار زیاد، جذب گرمای شدید هستند و ممکن است به‌هیچ‌عنوان زیبایی چوب را ندارند.

خانه چوبی گربه

باتوجه‌به اینکه امروزه نگهداری از حیواناتی نظیر گربه بسیار زیاد شده است، این حیوانات بانمک به یک فضای جداگانه برای زندگی نیاز دارند. همان‌طور که می‌دانید گربه‌های خانگی موجوداتی هستند که اکثر ساعات روز را در خواب به سر می‌برند. از این رو طراحی مدرن خانه حیوانات چوبی برای گربه‌ها می‌تواند استراحتی راحت را برای آن‌ها رقم بزند. در زمان ساخت خانه چوبی برای گربه باید به یک سری از نکات دقت داشته باشید.

این نکات عبارت‌اند از:

  • تعداد گربه‌ها
  • تهیه تشک برای زیر خانه چوبی
  • باکیفیت بودن جنس چوب
  • قابلیت شستشوی خانه چوبی
  • توجه به‌اندازه و قد گربه
  • رعایت فاصله خانه چوبی گربه و اتاق کودک

خانه چوبی خرگوش

طراحی مدرن خانه حیوانات چوبی می‌تواند برای خرگوش‌ها نیز انجام شود. خرگوش‌ها یکی دیگر از حیوانات خانگی هستند که علاقه‌مندان مخصوص خود را دارند. ساخت یک‌خانه چوبی برای خرگوش کمک زیادی به آسایش این حیوان می‌کند. البته خرگوش‌ها باید چند ساعتی را در روز آزاد و دور از خانه چوبی خود باشند. چنانچه قصد طراحی مدرن خانه حیوانات چوبی برای خرگوش خانگی خود را دارید، باید از قراردادن لوازم قابل جویدن در خانه چوبی خرگوش خود، خودداری کنید.

شاید خرگوش بیشتر از هر حیوان دیگری به یک‌خانه چوبی نیاز داشته باشد؛ چرا که خرگوش‌ها این فضا را به چشم یک محیط امن می‌بینند و به‌شدت به آن نیاز دارند. از نکات مهم درباره طراحی خانه چوبی برای خرگوش می‌توان به عدم استفاده چوب‌های حاوی مواد شیمیایی اشاره کرد.

خانه-چوبی-خرگوش

مجموعه آراوود برترین طراح و سازنده خانه حیوانات چوبی و مبلمان‌ شهری

این روزها حیوانات خانگی اهمیت بسیار زیادی برای بیشتر مردم دارند و آسایش آن‌ها باید جدی گرفته شود. طراحی مدرن خانه حیوانات چوبی می‌تواند فضای مناسبی را برای حیوانات خانگی شما مانند سگ، گربه، خرگوش، انواع پرندگان و... ایجاد کند. مجموعه آراوود با سابقه‌ای طولانی در امر تولید و ساخت سازه‌های چوبی مانند نیمکت چوبی سال‌ها است که اعتماد مشتریان خاص و محبوب خود را حفظ و ارتقا داده است.

مجموعه آراوود آماده است تا بهترین و کامل‌ترین خدمات خود را در زمینه فروش خانه چوبی حیوانات به شما ارائه کند. مجموعه ما از خانه‌های چوبی بسیار متنوعی برای حیواناتی مانند سگ، گربه، همستر، خرگوش، کبوتر و سایر پرندگان برخوردار است و این محصولات را با مناسب‌ترین قیمت و بالاترین کیفیت تولید و عرضه می‌کند. شما می‌توانید پس از مشورت با کارشناسان آراوود (مبلمان شهری)برای خرید بهترین خانه چوبی حیوانات اقدام کنید.

سؤالات متداول

آیا خانه حیوانات چوبی از طول عمر بالایی برخوردار است؟

خانه‌های حیوانات چنانچه از چوب‌های مستحکم و باکیفیتی ساخته شده باشد، در برابر رطوبت، ضربه، حرارت و عواملی مانند تغییرات دما مقاوم بوده، تغییر شکل نمی‌دهد و سال‌ها می‌توان از آن استفاده کرد.

چه عواملی می‌توانند در قیمت خرید خانه چوبی حیوانات تأثیرگذار باشند؟

عواملی مانند ابعاد و مساحت خانه چوبی، نوع طراحی، جنس چوب به‌کاررفته در تولید، کاربرد خانه و تعرفه فروشگاه موردنظر شما بر قیمت تهیه خانه مدرن چوبی حیوانات مؤثر خواهند بود.

دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

سایر رسانه ها
    اخبار
    سایر رسانه ها