گوشت گوساله | قیمت دام زنده | گوشت منجمد

افزایش تقاضا برای گوشت وارداتی / آخرین وضعیت خرید دام زنده

افزایش تقاضا برای گوشت وارداتی / آخرین وضعیت خرید دام زنده

رئیس شورای تامین کنندگان دام گفت: برآوردها حاکی از آن است که جمعیت دام سبک با احتساب زایش‌های پاییز و زمستان به ۶۷ میلیون راس برسد.

تفاوت قیمت دام زنده به عواملی مانند نژاد و نوع دام، وزن، قیمت نهاده های دامی، مکان توزیع، فصول مختلف، و نوسانات ارز بستگی دارد. در بعضی فصول به دلیل کمبود علوفه و افزایش نرخ آن، قیمت ها افزایش می‌یابد. قیمت گوسفند زنده در تهران معمولا بر اساس قیمت گوشت قرمز تعیین می‌شود و نصف وزن گوسفند به قیمت گوشت تبدیل شده و ۵۰٪ قیمت گوشت، قیمت گوسفند زنده را مشخص می‌کند.

منصور پوریان گفت: با توجه به تقارن ماه رمضان با ایام نوروز، تقاضا برای خرید گوشت‌های وارداتی در بازار افزایش یافت و به سبب فاصله قیمت گوشت داخلی و خارجی و یک نوبت توزیع در برخی مواقع شاهد تشکیل صف بودیم، درحالیکه به سبب گستردگی و حجم واردات تنها با توزیع در چند نوبت از صف های طولانی کاسته می‌شود.

او از واردات روزانه ۲۵۰ تا ۳۰۰ تن گوشت گرم خبر داد و گفت: بنابر آمار در اسفند ۲ هزار تن گوشت منجمد گوسفند و ۸ هزار تن گوشت منجمد گوساله وارد و در بازار توزیع شد.

پوریان ادامه داد: با توجه به توزیع گوشت‌های وارداتی، تقاضا برای خرید گوشت داخلی در بازار کاهش یافته است چراکه به سبب فراوانی گوشت وارداتی و فاصله قیمت گوشت داخلی و وارداتی، مردم به خرید گوشت‌های وارداتی رغبت دارند.

رئیس شورای تامین کنندگان دام افزود: با توجه به افزایش حجم تولید و نبود تقاضا برای خرید دام داخل، تولیدکنندگان نگرانند که با استمرار این روند سختی‌های حوزه دام زیاد شود، از این رو انتظار می‌رود که وزارت جهاد صادرات را آزاد کند.

او جمعیت کنونی دام سبک را ۶۲ میلیون راس و جمعیت دام پروار گوساله را ۱۵۰ هزار راس اعلام کرد و گفت: برآوردها حاکی از آن است که جمعیت دام سبک با احتساب زایش‌های پاییز و زمستان ۵ میلیون راس اضافه شود.

دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

  • جان به لب

    یکی جواب بده چرا گوشت وارداتی توی کشورهای همسایه تحویل به مشتری با پول ایران ۱۲۰ هزار تومان هست ولی ما ۳ تا ۴ برابر اونها،اینهمه سود در جیب کی میره،یه مردی پیدا نمیشه جلوی این ظلم رو بگیره،میخواید صنعت دامداری از بین نره تاوانش رو ما باید بدیم،میخواید صنعت خودرو از بین نره ،تاوانش رو ما باید بدیم،ما از خیلی وقت پیش تاوان کا های نکرده رو داریم میدیم.

سایر رسانه ها
    اخبار
    سایر رسانه ها