حقوق فرهنگیان | پاداش فرهنگیان | حقوق معلمان | فرهنگیان بازنشسته

میزان واریز پاداش فرهنگیان بازنشسته اعلام شد / پاداش فرهنگیان بازنشسته آذر ماه واریز می‌شود؟

میزان واریز پاداش فرهنگیان بازنشسته اعلام شد / پاداش فرهنگیان بازنشسته آذر ماه واریز می‌شود؟

در حالیکه فعلا قرار است ۳۰ درصد پاداش پایان خدمت فرهنگیان بازنشسته سال ۱۴۰۱ پرداخت شود، فرهنگیان بازنشسته سال ۱۴۰۲ نیز سؤالات و ابهامات متعددی درباره زمان واریز پاداش پایان خدمت خود دارند.

رتبه بندی معلمان به منظور ارزیابی عملکرد آنها و تشویق به بهبود عملکرد و ارتقای کیفیت آموزش و پرورش انجام می شود. این رتبه بندی می تواند به عنوان یک ابزار ارزیابی و مقایسه عملکرد معلمان در یک سطح مشخص از آموزش و پرورش استفاده شود و به مدیران و سیاستگذاران در تصمیم گیری های مربوط به ارتقای معلمان و توسعه سیاست های آموزشی کمک می کند. هدف اصلی این رتبه بندی، بهبود کیفیت آموزش و پرورش و افزایش عملکرد معلمان است.

رضا مراد صحرایی، وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد که پرداخت پاداش بازنشستگان از نیمه دوم همین ماه آغاز شده و تا پایان سال هم به اتمام می‌رسد.

تأخیرهای طولانی مدت در پرداخت مطالبات و حقوق فرهنگیان همواره به عنوان یکی از مسائل مورد اعتراض معلمان مطرح بوده است و در برخی مواقع برای دریافت این مطالبات، تجمعاتی مقابل مجلس، سازمان برنامه و بودجه و وزارت آموزش و پرورش شکل می‌گیرد.

هم‌اکنون در ادامه این وضعیت، فرهنگیان بازنشسته سال ۱۴۰۱، ۱۴ ماه پس از بازنشستگی همچنان چشم انتظار واریز پاداش پایان خدمت خود هستند.

فعلا ۶ هزار میلیارد تومان واریز می‌شود

با وجود این اعتراضات، رضا مراد صحرایی وزیر آموزش و پرورش به تازگی اعلام کرده است که فعلاً قرار است فقط ۳۰ درصد پاداش پایان خدمت این افراد پرداخت شود.

به گفته وزیر آموزش و پرورش، به طور کلی پاداش بازنشستگی آموزش و پرورش، ۲۱ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان است و دولت نمی‌تواند همزمان تمام آن را پرداخت کند و فعلاً ۶ هزار میلیارد تومان آماده است که به محض تأمین شدن این رقم، پاداش‌ها را می‌دهیم.کار کارشناسی این امر تمام شده و به محض پرداخت، دولت حتی یک روز هم درنگ نمی‌کند و پاداش بازنشستگان را پرداخت می‌کند.

علی فرهادی، معاون وزارت آموزش و پرورش گفت: تخصیص اعتبار توسط سازمان برنامه و بودجه انجام شده است و در مرحله تأمین نقدینگی در خزانه است به محض تامین توسط خزانه آمادگی پرداخت ۳۰ درصد از پاداش پایان خدمت را داریم. معمولاً کار وقتی به خزانه می‌رود، اعتبار تأمین می‌شود و ممکن است واریز آن به بعد از حقوق آبان ماه موکول شود.

در حالیکه فعلاً قرار است فقط ۳۰ درصد پاداش پایان خدمت فرهنگیان بازنشسته سال ۱۴۰۱ پرداخت شود و تکلیف تأمین اعتبار از سوی سازمان برنامه و بودجه برای واریز باقیمانده این پاداش مشخص نیست، فرهنگیان بازنشسته سال ۱۴۰۲ نیز هیچ اطلاعی از زمان واریز پاداش پایان خدمت خود ندارند!

قاعده کلی بدین صورت است که معمولاً فرهنگیان بازنشسته با تاخیر طولانی مدت و گاه یک ساله پاداش پایان خدمت خود را دریافت می‌کنند.

دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

 • محمدعلی شاکری

  خاک بر سر دزدتون،این که شد نون گدایی،حیف که سی سال جوانی را دو شیفت گذاشتم تو دورترین مدارس فشافویه

 • محمدرضا

  سلام یه قانونی رو تصویب کنید که همان کسر بازنشستگی خودمون بهمون بدن وما پاداش سنوات نمی خواهیم اون هم توی سرتون بخوره

 • محمدعلی

  با سلام، لطفا معوقه ی پاداش بازنشستگان فرهنگی سال ۱۴۰۰ راهم پیگیری بفرمائید.

 • معلم

  سلام. شما رو بخدا جناب وزیر پاداش بازنشستگان فرهنگی رو یکجا بریزید به حسابشون. فرزند دم بخت دارند و هزار ویک مشکل. چشم دوختن به همین پاداشی که باهاش نمیشه حتی یک موتور سیکلت خرید. خواهرم چند سال پیش بازنشست شد و با پاداشش و مبلغ ناچیزی که روش گذاشت تونست خونه ای بخره. تازه پرستار بود. خواهش میکنم شمارو بخدا فکری بکنید پاداش ذره ذره فایده نداره.

 • خانم معلم

  الهی خیروخوشی نبینیدبه حق فاطمه زهرا.همه سازمان ها وشرکت ها وادارات پاداش را کامل وسریع می دهند جزآموزش وپرورش...بعدازیک سال ونیم بااین نرخ تورم ۳۰ درصدش را می دید

 • حسین

  اگه به خدا و قیامت اعتقاد دارین ،ظلم نکنید در حق معلمانی که سی سال با چند غاز حقوق ،زحمت کشیدن وحالا باید یک سال منتظر باشند.

 • ناشناس

  ادعاتون که گوش فلک را کر میکنه . خودتون را الگوی دنیا میدونید تو اداره کشور خودتون موندید. اللهم عجل لولیک الفرج

 • ناشناس

  این مسخره بازی ها چیه که سر فرهنگیان در میاورید حبس مال مومن حرام است

 • ح.

  خدا لعنتتون .خدا همتون رو به زمین گرم بزنه ریشه شما احمقها رو بکنه بعد ۱۴ ما هنوز مشخص نیست

 • ناشناس

  بروید گم شید با این کشور اداره کردنتون

 • ناشناس

  اینهامشتی علم ستیزندکه فقط باعلم ومعلم خصومت دارند وگرنه پاداش نهادهای دیگه راقبل ازبازنشستگی آماده میکنند

 • رقیه زنوزی

  آقای وزیر چرا این همه مشکل در آموزش وپرورش وجود داره چه در کمی حقوق وچه در پاداش بازنشستگی .چرا در ادارت دیگر در سازمانهای دیگر وجود نداره پس حتما یک آفت بزرگی در راسش وجود داره که باید اون رو سم پاشی کرد تا از بین بره تورا خدا سم پاشی کنید همه جای آموزش وپرورش را شپش گرفته باید سم پاشی کرد اون صندوق ذخیره واون وام ضروری اون پاداش اون اضافه تدریس ووووووووووچندین اشکالات دیگر بنده با مدرک فوق لیسانس وسی وچهار سال تدریس ومدیر ومعاون آموزشی دارم .

 • ناشناس

  لعنت خدا بر شما .

  همه لعنت هایی که همیشه در زیارت عاشورا همه فرستاده اند برر شما بی شرفان باد ،
  که به فکر همه هستید جز مردم ایران .
  خدا نابودتان کندد الهی، که مردم ایران را نابود کردید .
  ننگ بر شما

  مثل اژدها بر روی ثروت ایران چمبره زده اید و فقط به فکر جیب خودتون و پس افتاده هاتون هستید نابود بشید به زودی
  ننگ های عالم پدرسوخته های بی همه چیز

 • ناشناس

  ما معلما دیگر هیچ امیدی به حرفهای این وزیر نداریم.چند با گفته طلب معلما با اموزش وپ نیست حالا چند بار گفته تا ابان پرداخت میکنیم.خودتون بزارین جا معلما.ببینید چه حال بدی بهتون دست میده.

اخبار
پیشنهاد سردبیر