قیمت مسکن | بازار مسکن | قیمت خانه | رهن و اجاره خانه | مالیات خانه

قیمت مسکن در ۱۴۰۳ چقدر بالا می‌رود؟

قیمت مسکن در ۱۴۰۳ چقدر بالا می‌رود؟

مسکن در سال ۱۴۰۲ بر خلاف پنج سال گذشته افزایش قیمت بالایی را تجربه نکرد.

بازار مسکن یکی از مهمترین بازارهای اقتصادی در هر کشوری است. این بازار شامل خرید، فروش و اجاره ملک‌ها مانند خانه‌ها، آپارتمان‌ها، ویلاها و مغازه‌ها می‌شود. بازار مسکن تحت تأثیر عوامل مختلف اقتصادی، اجتماعی و سیاسی قرار دارد.

بازار مسکن از چندین بخش تشکیل شده است که شامل خریداران، فروشندگان، مشاوران املاک، تولیدکنندگان ساختمان و متخصصان حقوقی می‌شود. این بازار طبق روند و تغییرات بازارهای دیگر، ممکن است به صورت رو به رشد یا کاهش باشد.

 اما با آغاز سال ۱۴۰۳ چه چشم‌اندازی برای قیمت مسکن وجود دارد؟ رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران به این سوال پاسخ داده است.

بازار مسکن در سال ۱۴۰۲ با تاثیر از رکود حاکم بر بازار، نوسان قیمت بالایی را تجربه نکرد. اما با شروع سال جدید چه افق دیدی برای این بازار وجود دارد؟

کیانوش گودرزی، رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران در این باره گفت: «با توجه به تورم قیمت‌ها، سهم مسکن در سبد زندگی مردم بالا رفته است و در نتیجه طبقه ضعیفی که باید به آن کمک شود توان اقتصادی بسیاری از مسائل را ندارد.»

وی افزود: «بنابراین زمانی که افراد توان اقتصادی خرید و اجاره مسکن را ندارند به‌نظر می‌آید با هر شرایطی قیمت‌ها در همان شرایط باقی بماند و در سال ۱۴۰۳ نیز رشد چندانی را تجربه نکند. البته در هر صورت مسکن تابع تورم است.»

دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

اخبار
پیشنهاد سردبیر