قیمت نفت | بازار نفت | نفت برنت

قیمت نفت برنت صعودی شد

قیمت نفت برنت صعودی شد

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۲۶ سنت معادل ۰.۳۰ درصد افزایش به ۸۷ دلار و ۲۶ سنت رسید.

تعیین قیمت نفت و دلار از اهمیت بسیاری برخوردار است. قیمت نفت به عنوان یکی از مهم‌ترین منابع انرژی جهان، تأثیر زیادی بر اقتصاد جهانی دارد. روند قیمت نفت تحت تأثیر عوامل مختلفی از جمله عرضه و تقاضا، تأثیر سیاست‌های کشورها، شرایط جغرافیایی، تغییرات اقلیمی و حتی عوامل سیاسی قرار دارد. همچنین، دلار به عنوان ارز معاملاتی بین‌المللی، تأثیر چشمگیری بر قیمت نفت و سایر کالاهای انرژی دارد. به طور کلی، روند قیمت نفت و دلار به عنوان دو عنصر کلیدی از اهمیت اقتصادی و سیاسی بالایی برخوردارند.

قیمت نفت در روز دوشنبه در بحبوحه انتظار ادامه محدودیت عرضه ائتلاف اوپک پلاس، حمله به زیرساخت‌های انرژی روسیه و بهبود اطلاعات تولیدی چین که از دورنمای تقاضا در این کشور حمایت می‌کند، افزایش یافته است.

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۲۶ سنت معادل ۰.۳۰ درصد افزایش به ۸۷ دلار و ۲۶ سنت رسید. نفت وست تگزاس اینترمدیت امریکا هم با ۲۸ سنت معادل ۰.۳۴ افزایش، ۸۳ دلار و ۴۵ سنت معامله می‌شود.

انتظار می‌رود حجم معاملات در روز دوشنبه محدود باشد، چون بازارها در چندین کشور هنوز به خاطر تعطیلات عید پاک بسته هستند.

هر دوی این شاخص‌های نفتی سومین افزایش قیمت ماهانه را در پایان ماه مارس تجربه کردند. قیمت نفت برنت از اواسط ماه گذشته میلادی بالاتر از ۸۵ دلار در هر بشکه بوده است. انتظار می‌رود اوپک و متحدانش در ائتلاف اوپک پلاس کاهش تولید خود را تا پایان ژوئن تمدید کنند که می‌تواند عرضه نفت را در طول تابستان در نیمکره شمالی محدود کند.

منبع: تسنیم
دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

سایر رسانه ها
    اخبار
    سایر رسانه ها
    پیشنهاد سردبیر