حقوق کارگران | شورای عالی کار | دستمزد کارگران

حق اولاد و تاهل در حقوق کارگران چقدر است؟

حق اولاد و تاهل در حقوق کارگران چقدر است؟

شرط پرداخت حق اولاد، ۷۲۰ روز بیمه پردازی است.

پس از کش و قوس های بسیار بالاخره رقم درصد افزایش حقوق کارگران در سال جاری مشخص شد. اگرچه این افزایش به نسبت تورمی که وجود دارد رقم بالایی به حساب نمی آید.

همزمان با تعیین حداقل دستمزد کارگران در سال ۱۴۰۳ برای نخستین بار حق عائله مندی (حق همسر) در شورای عالی کار تصویب شد. به این ترتیب، حق تاهل ۵۰۰ هزار تومانی برای اولین بار به کارگران متاهل (زن و مرد) اعطا خواهد شد.

در عین حال، مبلغ حق اولاد برای هر فرزند، سه برابر حداقل حقوق و دستمزد روزانه وزارت کار است. برای سال ۱۴۰۳، این مبلغ معادل ۷,۱۶۶,۱۸۴ ریال است.

یک کارگر  با داشتن یک یا چند فرزند حتما باید پرداخت ۷۲۰ روز حق بیمه را در سابقه خود داشته باشد در غیر این صورت نمی تواند از مزایای حق اولاد برخوردار شود.

قبلاً پرداخت حق اولاد تنها محدود به دو فرزند بود ولی در راستای تشویق به افزایش جمعیت سقف تعداد اولاد نیز برداشته شده است.

 

منبع: ایلنا
دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

  • بازنشسته ی تأمین اجتماعی

    مطمعن باشید با دادن صرفا حق اولاد دیگر با این حقوق ها و دستمزدها ناچیز هیچ کس جرات بچه دار شدن را ندارد بچه دار شدن با این درآمد یعنی گرفتاری یعنی گدا پروری یعنی مسول دانستن والدین در آینده ی بدبختی فرزندان فرزندانی که دیگر حتی قادر به تحصیل نخواهند بود و آنهایی که الان بچه دارند پشیمان هستند که بچه ها را هم مثل خودشان باید با بدبختی و مشکلات بزرگ کنند و آینده ای نامعلوم در انتظار آنها باشد آخه به چه رویی دم از جوانی جمعیت می زنید زیادی جمعیت بجز برده بودن برای ثروتمندان هیچ مزیتی نخواهد داشت پدر و مادر ها باید جوابگوی نیازهای اساسی فرزندان باشند اما چگونه با چه در آمدی لطفاغخجالت لکشید

اخبار
پیشنهاد سردبیر