قیمت خودرو شاهین | قیمت تارا | سایپا | بازار خودرو

سال گذشته کدام خودروهای سایپا بیشتر گران شدند؟

تارا و شاهین در نیمه دوم ۱۴۰۲ با دو اتفاق عجیب روبرو شدند.

سال گذشته کدام خودروهای سایپا بیشتر گران شدند؟

افزایش افسار گسیخته قیمت خودروها در چند سال اخیر به خصوص خودروهای داخلی بازار خودرو را دچار چالش کرده است. دو شرکت بزرگ ایران خودرو و سایپا نیز در پی افزایش های مکرر نرخ ارز و سایر عوامل تاثیر گذار بر قیمت تولید مجبور به افزایش قیمت محصولات خود بودند.

 

بیشترین رشد قیمت تارا مربوط به بازه زمانی ۱۴ دی تا ۲۱ دی سال گذشته است. تارا در نیمه دی پارسال با قیمت حدود ۹۶۵ میلیون تومانی قابل خریداری بودند اما قیمت این خودرو در پایان هفته سوم (۲۱ دی ۱۴۰۲) با رشد حول و حوش ۳۰ میلیون تومانی به نزدیکی های ۷۲۵ میلیون تومان رسید. این بیشترین رشد قیمتی است که تارا طی یک هفته در نیمه دوم سال گذشته به خود دید. رشد ۳۰ میلیون تومانی قیمت تارا با گیربکس دستی در بازه زمانی یاد شده به زبان درصد بیش از ۴ درصد رشد قیمت را نشان می دهد. 

حال سراغ شاهین می رویم. شاهین در نیمه دوم سال گذشته رشد قیمت را تجربه کرد اما نه به میزانی که قیمت تارا رشد کرد. شاهین در ۶ مهر ( هفته اول پاییز ۱۴۰۲) با قیمت حدود ۵۶۰ میلیون تومان داد و ستد شد. این خودرو در هفته پایانی اسفند با قیمت حول و حوش ۶۶۵ میلیون تومان در بازار حاضر بود. بنابراین شاهد رشد نزدیک به ۱۹ درصدی قیمت شاهین در بازار در نیمه دوم سال گذشته بودیم.

 

دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

سایر رسانه ها
    اخبار
    سایر رسانه ها
    پیشنهاد سردبیر