صنعت خودرو سازی | مک لارن | خودرو لوکس | خودرو سوپراسپرت

بحرین رسما وارد صنعت خودروسازی شد

بحرین رسما وارد صنعت خودروسازی شد

گروه مک لارن صاحب جدیدی دارد. شرکت هولدینگ ممتلکات بحرین، صندوق سرمایه گذاری دولتی این کشور، مالکیت کامل این خودروساز را در اختیار گرفته و سهام خود را از ۶۰ درصد به ۱۰۰ درصد افزایش داده است.

مک لارن، شرکت خودروسازی بریتانیایی، با تاسیس در سال ۱۹۶۳ توسط بروس مک لارن، معروف به مهندس و راننده مسابقات موتورسواری، شکل گرفت. این شرکت ابتدا در تولید خودروهای مسابقه‌ای فعالیت داشت و سپس در سال ۱۹۹۲ با معرفی خودروی اسپرت اف‌۱، وارد بازار خودروهای جاده‌ای شد. از آن زمان به بعد، مک لارن به عنوان یکی از برترین تولیدکنندگان خودروهای اسپرت و خودروهای لوکس شناخته شده است. طراحی نوآورانه، تکنولوژی پیشرفته و عملکرد بی‌نظیر از جمله ویژگی‌های ممتاز خودروهای مک لارن محسوب می‌شوند.

به گفته رئیس اجرایی این شرکت، این حرکت به مک لارن امکان می‌دهد تا بر ارائه طرح تجاری بلندمدت متمرکز شود. این طرح شامل سرمایه گذاری در محصولات و فناوری‌های جدید می‌شود.

مک لارن اتوموتیو احتمالاً اکنون از حمایت مالی لازم برای تأمین بودجه توسعه مدل‌های آینده و الکتریکی کردن خط تولید خود برخوردار است. این سازنده سوپراسپرت در سال‌های اخیر با مشکلات مالی مواجه شده و برخی از خودروهای خود را در سال ۲۰۲۲ به فروش رسانده تا برای سوپراسپرت آرتورا تامین مالی کند. یک سال قبل از آن، مک لارن به ناچار دفتر مرکزی و کارخانه فرمول ۱ خود را فروخت.

مک-لارن

دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

سایر رسانه ها
    اخبار
    سایر رسانه ها
    پیشنهاد سردبیر