کالا برگ | اقلام اساسی | خرید گوشت | قیمت گوشت |قیمت برنج

جزییات جدید از کالابرگ فجرانه / کمک دولت به مردم برای خرید اقلام اساسی

جزییات جدید از کالابرگ فجرانه / کمک دولت به مردم برای خرید اقلام اساسی

در طرح فجرانه کالابرگ الکترونیک اعتبار خرید ۱۱ قلم کالابرگ از ۱۲۰هزار تومان به ۲۲۰هزار تومان افزایش خواهد یافت.

دولت برای کاهش فشار تورم بر برخی از مردم که که شرایط اقتصادی و درآمد آن ها کفاف خرید مایحتاج روزانه و ضروری را نمی دهد طرح کالابرگ الکترونیکی را ایجاد کرده و با اعلام سبد های خرید به مناسبت های مختلف تلاش می کند تا اقشار ضعیف جامعه توانایی خرید اقلام مهم را داشته باشند.

در همین راستا وزارت تعاون؛ کار و رفاه اجتماعی طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد: در «طرح فجرانه» یک سبد ۱۱قلمی برای تأمین حداقل کالری، پروتئین، ریزمغذی و ویتامین‌های لازم برای هر فرد (منطبق با نظر انستیتو تغذیه ایران و وزارت بهداشت) با قیمت‌های مبنای سال ۱۴۰۱ انتخاب شده است و مابه‌التفاوت آن قیمت‌ها با قیمت روز (۱۴۰۲) از محل یارانه جدید دولت تأمین خواهد شد، بدین صورت که قیمت روز سبد مشتمل بر ۱۱ قلم، ۷۴۳هزار و ۷۵۰ تومان بوده که خانوار دهک‌های اول تا هفتم درآمدی در صورت خرید بسته می‌بایست قیمت سال ۱۴۰۱ را به‌مبلغ ۵۲۳هزار و ۳۰۰ تومان از جیب خود پرداخت نمایند و مابه‌التفاوت آن تا قیمت روز به‌مبلغ ۲۲۰هزار و ۴۵۰ تومان از محل اعتبار جدید دولت تأمین می‌گردد.

مرحله جدید و بزرگ طرح ملّی کالابرگ الکترونیکی با عنوان «طرح فجرانه» در راستای حمایت مضاعف از سبد غذایی خانوار یارانه‌بگیر با اولویت خانوار دهک‌های پایین جامعه (اول تا هفتم) در دهه مبارک فجر و همزمان با چهل‌وپنجمین سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی از ۱۷ بهمن‌ماه آغاز می‌شود و تا ۱۷ اردیبهشت‌ماه سال آینده ادامه خواهد داشت و در این طرح اعتبار خرید ۱۱ قلم کالابرگی از ۱۲۰هزار تومان به ۲۲۰هزار تومان افزایش خواهد یافت.

در طرح جدید شرط ۲۰۰هزار تومان خرید از یارانه حذف شده و اعتبار تشویقی (۲۲۰هزارتومانی) علاوه بر یارانه ۳۰۰ و ۴۰۰هزارتومانی فعلی بوده و خانوار یارانه‌بگیر به‌صورت مجزا یارانه نقدی خود را ماهانه دریافت خواهند نمود. مبلغ حمایتی دولت به‌صورت اعتبار در حساب سرپرست خانوار تخصیص یافته و در زمان خرید و متناسب با میزان خرید مصرف می‌شود. خانوار می‌تواند اقلام طرح را در سقف وزنی و کالایی تعریف‌شده خرید نمایند و امکان جا‌به‌جایی اعتبار بین گروه‌های کالایی مقدور نبوده به‌عنوان مثال با اعتبار برنج امکان خرید روغن وجود ندارد و فقط برای گروه لبنیات (شیر، پنیر و ماست) امکان‌پذیر می‌باشد، ضمناً یارانه هر قلم غذایی به‌صورت مجزا پرداخت خواهد شد.

یازده قلم کالای اساسی شامل گوشت مرغ، گوشت قرمز، برنج، روغن، ماکارونی، شیر، پنیر، ماست، قند و شکر، تخم‌مرغ و حبوبات می‌باشد.

طرح فجرانه در بستر شبکه ملّی اعتبار (شما) با عاملیت شرکت مجری طرح (فارا) و همکاری سایر دستگاه‌ها‌ اجرایی خواهد شد، در این راستا موارد زیر باید مدنظر قرار گیرد:

۱ ـ میزان حمایت دولت از ۱۲۰هزار تومان (اعتبار تشویقی کالابرگی) به ۲۰۰هزار تومان افزایش می‌یابد.

۲ ـ یارانه‌بگیران متقاضی باید توجه داشته باشند قیمت روز اقلام فوق براساس کالاهای مرجع بوده و در خصوص کالاهایی با قیمت بالاتر مابه‌التفاوت را از محل حساب خود پرداخت خواهند کرد.

۳ ـ شرط خرید ۲۰۰هزار تومان جهت دریافت ۲۲۰هزار تومان اعتبار تشویقی در این طرح حذف شده است.

۴ ـ دهک‌های یک تا هفت درآمدی، مشمول اعتبار جدید بوده و یارانه‌بگیران این دهک‌ها می‌توانند با مراجعه به فروشگاه‌های عضو طرح ملّی کالابرگ الکترونیک نسبت به خرید اقلام اساسی و بهره‌مندی از این حمایت تشویقی اقدام کنند.

۵ ـ متقاضیان استفاده از کالابرگ الکترونیکی می‌توانند با مراجعه به فروشگاه‌های طرف قرارداد شبکه ملّی اعتبار (۲۱۰هزار فروشگاه خُرد و فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق‌کوروش، جانبو، هفت، دیلی‌مارکت، گندم، هایپرفامیلی، وال‌مارکت، محسن، مینومارت، ترقی و فروشگاه‌های اینترنتی اسنپ‌مارکت و دیجی‌کالا) نسبت به خرید اقلام اساسی اقدام نمایند.

هموطنان عزیز برای شناسایی این فروشگاه‌ها می‌توانند به نرم‌افزار کاربردی شما مراجعه و فروشگاه‌های اطراف خود را مشاهده نمایند. برای دریافت این نرم‌افزار می‌توانند به سکوهای بازار، مای‌کت و یا سایت shoma.sfara.ir مراجعه کنند، همچنین از طریق اجرای کد دستوری #۱۴۶۳*۵۰۰* می‌توانند لینک نصب این نرم‌افزار را دریافت کنند.

دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

  • ناشناس

    توزیع فقر وجدان پروری خوب نیست

اخبار
پیشنهاد سردبیر