حقوق پرستاران | حقوق کارمندان

افزایش حقوق این افراد به زودی کلید می‌خورد

افزایش حقوق این افراد به زودی کلید می‌خورد

قالیباف از حل مشکل کمبود پرستار با افزایش حقوق درآینده نزدیک خبر داد.

مجلس شورای اسلامی وظیفه فانون گذاری و نظارت بر اجرایی آن را در کل کشور دارد، قوانین که همواره بر آن نظارت تمام مسائل بزرگ کشور را شامل می‌شود.

محمدباقر قالیباف روز جمعه و در حاشیه سفر به اسلامشهر گفت:  در مورد کمبود پرستاران و بحث پذیرش نیرو با اقداماتی که برای افزایش حقوق‌ها در نظر گرفته شده، ان‌شاءالله به زودی مشکل برطرف می‌شود، در این بخش کارانه، حق تخصص، نوع مالیات و سقف آن، موضوعی است که برای ماندگاری بیشتر افراد کادر درمان در این حوزه حتماً اثرگذار خواهد بود.

رییس مجلس با بیان این که با افزایش حقوق بی دلیل مخالفیم گفت: اما در خصوص حقوق نیروهای متخصص، به ویژه در حوزه سلامت باید حقوق پرستاران به نسبت ارزش کار پرداخت شود.

وی در جمع خبرنگاران در خصوص پروژه‌های عمرانی اسلامشهر گفت: کمربندی شمال شهر مشکلات اجرایی و موانع تملکی در دو بخش دولتی داشت و رئیس جمهور هم دستور آن را داده بودند اما با توجه به مباحثی که امروز مطرح شد، موانع این پروژه قطعاً برداشته و در آینده نزدیک این پروژه افتتاح می‌شود، در خصوص پروژه اتصال اسلامشهر به متروی تهران نیز بخش حفاری مترو تمام شده و ادامه حفاری باقی مانده البته تکمیل مترو تا ریل گذاری، سیستم تأسیسات و واگن‌ها مقداری زمان خواهد برد.

رئیس مجلس شورای اسلامی خواستار تغییر رویکردها در جهت ایجاد انگیزه برای حضور سرمایه گذاران در پروژه‌های مترو استان تهران شد و گفت: اگر از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در حوزه‌هایی مانند حمل و نقل به خصوص برای خطوط ریلی تهران و حومه تهران استفاده کنیم تکمیل این پروژه سرعت بیشتری خواهد گرفت.

وی ضمن تاکید بر پرهیز از هرگونه نگاه جزیره‌ای به توسعه مترو در کشور اظهار کرد: به واقع مترو یک شبکه است و وقتی مترو یک شبکه است دیگر نگاه جزیره‌ای معنا ندارد، ما در حوزه مترو تهران و حومه تهران، یک شبکه حمل و نقل شهری داریم. اگر با یک نگاه به شهرسازی نگاه کنیم، باید استان تهران یک مجموعه شهری و شبکه ای دیده شود و این طور نیست که ما یک متروی مستقل به مانند اسلامشهر داشته باشیم. حتماً مردم باید از آن استفاده کرده و ما باید اینها را یکپارچه ببینیم.

قالیباف ضمن تاکید بر اتمام پروژه‌های نیمه تمام استان تهران گفت: در شرایطی نیستیم که الزاماً همه پروژه‌های نیمه تمام و پروژه‌های ۱۰ الی ۳۰ درصدی را تمام کنیم. باید در این بخش اولویت بندی کنیم و ظرفیت‌ها را بین پروژه‌های که پیشرفت ۷۰ الی ۸۰ درصدی دارند با آنهایی که ۱۵ درصد پیشرفت دارند، مشخص کنیم. لذا ما این موارد را در برنامه هفتم دیدیم که با اولویت پروژه‌های نیمه تمام، به اتمام برسد.

وی در خصوص جذب و آموزش نیروهای متخصص به ویژه در حوزه سلامت گفت: این مسئله یکی از چالش‌های امروز ماست و یکی از مسائلی که در این بخش مطرح شد؛ پذیرش برای پرستاری این بیمارستان است که خیلی استقبال نشده است. یکی از دلایل و مشکلات مربوط به موضوعات حقوقی است. در عین حالی که ما معتقدیم نباید حقوق‌های بی‌دلیل و بی‌جهت پرداخت کرد تا حقوق‌های نجومی ایجاد نشود، ولی نسبت به ارزش کار و کاری که انجام می‌شود باید موارد مدنظر قرار گیرد.

وی گفت: در بحث پذیرش نیرو با اقداماتی که برای افزایش حقوق‌ پرستاران در نظر گرفته شده، ان‌شاءالله به زودی مشکل برطرف می‌شود، در این بخش کارانه، حق تخصص، نوع مالیات و سقف آن، موضوعی است که برای ماندگاری بیشتر افراد کادر درمان در این حوزه حتماً اثرگذار خواهد بود.

قالیباف با اشاره به توجه مجلس و دولت به این موضوع در برنامه هفتم توسعه، اظهار کرد: برخی از این موارد در برنامه هفتم تصویب شد و امیدواریم که مسیر شورای نگهبان را هم طی کند البته در سال ۱۴۰۲ هم موارد روشن شد. کارانه ها، حق تخصص‌ها و بحث سقف مالیات مواردی است که حتماً می‌تواند، ماندگاری و انگیزه جذب را بیشتر کند.

دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

 • ناشناس

  به آقای قالیباف سلام برسانید ایشان بگویید بازنشتهارو کمک کنید ما خیلی گرفتار معیشت زندگی خود هستیم واقعا به داد ما برسین سفرها به معنی واقعی خالی میدانم دلسوزی این متن نوشتم به امید رسیدگی

 • ناشناس

  بشینید تا بخوره . این مملکت تنها چیزی که حقیقت داره فقط دروغه دروغ

 • ناشناس

  اگه راست میگفتی تا الان همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری را اجرایی کرده بودی

 • م-خ

  ازیخچال بازنشستگان حالا نوبت پرستاران شدکه کارانه بهشون بدن چون یخچال بازنشستگان پرشد

 • شهاب

  سلام.بله چون انها برایشان حقوقی نیست که اینجا بمانند وحتی پزشگان ودربانانان ونیرهای خدماتی جوان هرکه قدر خودش رابداند میگذاردمیرو دکی میا خودش وجونی خودش راخراب کارکردش را این دست بگیرد وازون دست بدهد به کرایه آژانس ووام بانک ها عمرش رابه بطالت بگذارند چرا حقوق بازنشستگان را اضاف نمیکنید چون میفهمیدبازنشسته دیگه نمیتواند برودخارج دنبال کارولی کادرجوان میروند وشماهم ازآبرویتان می ترسید نمیگن پول این همه نفت معادن مالیات ودرآمد دریایی کجا میرود با ۷۰ میلیون جمعیت سردمداران چکارمیکنند

 • ناشناس

  سلام ترخدابه اقایی قالیباف بگین بفکرقشرضعیف جامعه بیشترفکرکنن تا افرادی که حقوق انچنانی میگیرن تشکر

 • بهمن غلامی

  آخه بی ...یکم فکر نیروهای خدماتی آ.پ که۹ ملیون میگیرن باشی با ۲۵س سابقه دم از عدالت میزنید

 • بیژن

  غم و درد بازنشستگان کشوری وایثارگران کشو روتو سر بعضی مسولین بیسواد

 • جانباز رسمی شیمیایی بنیاد امور ایثارگران

  ای جانم!؟خدایا شکرت این یاروووووو قالیباف آدم مهمی شده!!!؟خدایا پروردگارا، یعنی واقعآ معتمد مملکت شهیدداذه شده؟؟؟!!!کجایی خدا؟؟؟سرت شلوغه؟!!!

 • مرتضی گروسی

  فقط شعار میدن عمل نمیکنند بازنشستگان کارگری تامین اجتماعی چطوربا۷الی ۸تومان یک خانوده مثل من ۵نفریم فقط نون خالی بخوریم واقعا میشه زندگی کرد هم فکرشون شده چیزا دیگه

 • مجید

  دولت شروع به گران فروشی نکنه اضافه حقوق هم نده

 • علی

  سلام لطفا به جناب قالیباف بگویید شما که در زمان جنگ در عملیاتها تشریف داشتید واز نزدیک جنگ را تجربه کردید ایا درست است انها که در زمان جنگ خدمت کردند ودر مناطق محروم عملیاتی در زیر گلوله توپ وتانک وخمپاره خدمت کردند ودر جنگ اسیب دیدند ماهها و سالها از خانه و فرزند و خانواده دور بودند و از مرزهای کشور دفاع می کردند و از نزدیک شاهد مجروح شدن و شهادت دوستان و همکاران خود بودند و با جان خودشان از کشور دفاع کردند و الان که بازنشسته شدند با حقوق ۱۰ میلیون تومان زندگی کنند ؟ به ایشان بگویید لطفا بفکر بازنشسته های لشکری بازنشسته دوران جنگ‌باشند که پایین ترین حقوق را می گیرند لطفا خواهشا این پیام بنده را هم منتشر کنید ممنونم که ایشان و دیگر مسئولین از وضعیت ما خبردار شوند خدا به همه مسئولین کشورکه احقاق حق می کنند عمر با عزت عطا نماید

سایر رسانه ها
  اخبار
  سایر رسانه ها
  پیشنهاد سردبیر