قول جدید سرپرست آموزش و پرورش به معلمان

قول جدید سرپرست آموزش و پرورش به معلمان

صحرایی خاطرنشان کرد: مطالبات رفاهی معلمان را پیگیری می‌کنیم و به زودی تفاهم‌نامه ساخت مسکن فرهنگیان را امضا و نقص‌های تفاهم نامه‌های قبل را برطرف می‌کنیم.

رضا مراد صحرایی پنجشنبه شب در ادامه سفر به شیراز در جمع مدیران مدارس این شهر، اظهار کرد: اگر آموزش و پرورش در اولویت باشد، شاهد بسیاری از آسیب‌های اجتماعی نخواهیم بود. راهکار حل مشکلات در مدرسه است و اگر در مدرسه هزینه نکنیم چند برابر آن باید در جامعه هزینه کنیم.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه امسال سرانه مدارس به صورت مستقیم به حساب مدارس واریز خواهد شد، گفت: تبدیل مدرسه به کانون تربیت محله در برنامه هفتم توسعه آمده است، لذا ما این هدف را دنبال می‌کنیم و سال ۱۴۰۲، سال درخشانی برای ایجاد فضاهای ورزشی در مدرسه خواهد بود.

صحرایی با اشاره به اینکه هر جا که مدرسه و مسجد به هم وصل شوند، شاهد برکات زیادی خواهیم بود، افزود: دنیای امروز، دنیای دین ستیزی است، اما امروز شاهد آن هستیم که کشورهایی که دین ستیز بودند به دین برگشته‌اند، اما برخی می‌خواهند دین ستیزی را در ایران راه اندازی کنند.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: مشکلات آموزش و پرورش یک روزه به وجود نیامده که یک روزه از بین برود لذا همه ظرفیت‌ها باید در کنار هم قرار گیرند تا بر مشکلات فائق آئیم. البته همه مشکلات آموزش و پرورش مالی نیست در حوزه‌های دیگر نیز با چالش روبرو هستیم.

صحرایی افزود: نامناسب بودن برخی از محتواهای درسی از چالش‌هایی است که نیازمند مدیریت و تجدید نظر در تدوین محتوا است. بسیاری از مشکلات به داخل آموزش و پرورش بر می‌گردد که باید خود ما آن را حل و فصل کنیم. پرداخت به موقع حق‌الزحمه ها از چالش‌هایی است که آن را در دستور کار قرار خواهیم داد.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت: در سال ۱۴۰۳ با کنکور اختصاصی دانشگاه فرهنگیان، دانشجو خواهیم گرفت و تلاش می‌کنیم نخبگان علمی را در آموزش و پرورش جذب کنیم، زیرا اگر نخبگان علمی، معلم شوند دانش آموزان را متحول می‌کنند.

صحرایی افزود: مطالبات رفاهی معلمان را پیگیری می‌کنیم و به زودی تفاهم‌نامه ساخت مسکن فرهنگیان را امضا و نقص‌های تفاهم نامه‌های قبل را برطرف می‌کنیم.

صحرایی اظهار کرد: در تابستان پیش رو مدیران نقش محوری در اوقات فراغت داشته باشند و فعالیت تابستانی را جدی بگیرند و در همه فعالیت‌ها نماز سرلوحه همه کارها باشد چراکه نماز تذکره همه کارهای خوب است.

وی افزود: در سال جاری تعداد ۱۱ هزار مشاور و مربی تربیتی جذب خواهیم کرد و امتحانات نهایی را بر اساس مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش برگزار می‌شود.

صحرایی افزود: در امتحانات نهایی تحولی در راه است و معلم مرجع خواهد شد، با شرایط جدید کنکور عده‌ای منافع خود را مورد تهدید می‌بینند لذا تبلیغات سو می‌کنند. برخی سودجویان تربیت را فدای منافع شخصی می‌کنند امروز ضریب تأثیر گذاری نمره در پذیرش کنکور ۴۰ درصد است البته این درصد در سال‌های آتی افزایشی خواهد بود.

منبع: مهر
دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

اخبار
پیشنهاد سردبیر