کنکور | آزمون سراسری | کنکور ۱۴۰۳

اولتیماتوم برای کنکوری ها / آخرین مهلت برای ثبت‌ نام نوبت دوم آزمون سراسری

اولتیماتوم برای کنکوری ها / آخرین مهلت برای ثبت‌ نام نوبت دوم آزمون سراسری

ثبت‌نام نوبت دوم آزمون سراسری سال ۱۴۰۳ دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی، فردا (یکشنبه ۱۲ فروردین ۱۴۰۳) به پایان می‌رسد.

کنکور یکی از مهم‌ترین رویدادهای زندگی دانش‌آموزان در ایران است. این آزمون سالانه در سطح کشور برگزار می‌شود و دانش‌آموزانی که می‌خواهند وارد دانشگاه شوند، باید در این آزمون شرکت کنند. کنکور شامل سه بخش عمده‌ی ریاضی، علوم و ادبیات است و دانش‌آموزان بر اساس رشته تحصیلی خود، در بخش‌های مختلف آزمون شرکت می‌کنند. کنکور یک فرصت بزرگ برای دانش‌آموزان است تا توانایی‌های خود را در مقابل دیگران اثبات کنند و به دانشگاه‌های معتبر و مورد تائید والدین و جامعه وارد شوند.

ثبت‌نام نوبت دوم برای پذیرش رشته‌های با آزمون دوره‌های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، نیمه‌حضوری، مجازی، پردیس خودگردان دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی، دانشگاه پیام‌نور و مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی و همچنین رشته‌های تحصیلی با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی که از روز سه‌شنبه، ۷ فروردین ماه ۱۴۰۳ منحصراً از طریق درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور آغاز شد فردا یکشنبه ۱۲ فروردین ماه ۱۴۰۳ پایان می‌پذیرد.

داوطلبان لازم است برای اطلاع از شرایط عمومی و اختصاصی، ضوابط مربوط به استفاده از سهمیه ایثارگران، مقررات وظیفه عمومی برای برادران، مقررات مربوط به ضوابط ثبت‌نام اتباع غیر ایرانی و سایر موارد مورد نیاز، دفترچه راهنمای ثبت‌نام در این آزمون را مطالعه کرده و در صورتی که شرایط و ضوابط مندرج در دفترچه راهنما را دارند، به عنوان داوطلب در این آزمون ثبت‌نام نمایند.

این دفترچه هم‌زمان با شروع ثبت‌نام از طریق درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور در دسترس قرار گرفت.

 نوبت اول آزمون سراسری سال ۱۴۰۳ برای همه داوطلبانی که در موعد مقرر ۵ تا ۱۵ آذر ماه نسبت به ثبت نام در آزمون سراسری اقدام کرده‌اند در روزهای پنجشنبه و جمعه ۶ و ۷ اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ برگزار خواهد شد.

نوبت دوم آزمون سراسری سال ۱۴۰۳ در روزهای پنجشنبه و جمعه ۷ و ۸ تیرماه ۱۴۰۳ برگزار خواهد شد.

منبع: ایسنا
دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

اخبار
پیشنهاد سردبیر