آموزش و پرورش | تربیت دانش آموزان | فرهنگیان

نگاه ویژه آموزش و پرورش به این گروه از فرهنگیان

نگاه ویژه آموزش و پرورش به این گروه از فرهنگیان

وزیر آموزش و پرورش گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته ۷۲ هزار معلم جدید در سال ۱۴۰۲ جذب خواهند شد.

جذب معلمان جدید برای هر سیستم آموزشی بسیار مهم است. معلمان جدید می‌توانند با تجربیات و دانش خود به بهبود کیفیت آموزش و پرورش کمک کنند. همچنین، جذب معلمان جدید می‌تواند به افزایش تعداد معلمان و بهبود نسبی نسبت به نیروی انسانی موجود در سیستم آموزشی کمک کند. از طرفی، جذب معلمان جدید می‌تواند به ایجاد رقابت سالم بین معلمان و بهبود کیفیت آموزش و پرورش منجر شود. به طور کلی، جذب معلمان جدید برای بهبود کیفیت آموزش و پرورش و توسعه سیستم آموزشی بسیار حائز اهمیت است.

رضامراد صحرایی وزیر آموزش و پرورش در ادامه سفر خود به استان خوزستان امروز شنبه ۲۱ بهمن‌ماه ۱۴۰۲ به دیدار حجت‌الاسلام سیدمحمدنبی موسوی‌فرد نماینده ولی فقیه در استان خوزستان و امام جمعه اهواز رفت.

وزیر آموزش و پرورش در این دیدار اظهار کرد: در ۳۰ ماه گذشته و به برکت فعالیت‌های دولت مردمی بالغ بر ۶ هزار و هفتصد مدرسه جدید به بهره‌برداری رسید که ۶۰ درصد این مدارس در مناطق روستایی هستند.

وی در ادامه با بیان اینکه در حوزه نیروی انسانی نیز اقدامات خوبی صورت گرفته است، توضیح داد: در سال ۱۴۰۲ بالاترین میزان جذب نیروی انسانی در سطح کشور صورت گرفته است و بالغ بر ۵۰ هزار معلم جدید به آموزش و پرورش پیوستند.

صحرایی خاطرنشان کرد: همچنین بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته ۷۲ هزار معلم جدید در سال ۱۴۰۲ جذب خواهند شد. همچنین بعد از ۱۵ سال در حوزه پرورشی به صورت اختصاصی جذب مربی پرورشی خواهیم داشت تا مسائل تربیتی به صورت ویژه مورد توجه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه در حوزه شاخص فضاهای آموزشی برنامه‌های گسترده‌ای در دولت مردمی در دست اجراست، توضیح داد: در این دولت همه تلاش ما این است که مدارس کانکسی برچیده شود و البته در این راستا با همکاری و هم افزایی بنیاد برکت یک طرح جامع در دست اجرا داریم و به زودی شاهد برچیده شدن مدارس کانکسی در سطح کشور خواهیم بود.

وزیر آموزش و پرورش در ادامه با اشاره به اقدامات دولت در راستای بسط عدالت آموزشی، گفت: توجه ویژه به افزایش پوشش تحصیلی یکی از اولویت‌های مهم وزارت آموزش و پرورش است و بر این اساس در کشور ما بالغ بر ۱۴ هزار مدرسه با تعداد ۱۰ دانش آموز داریم.

وی در ادامه با تاکید بر اهمیت مدارس دولتی در برنامه های تحولی، تصریح کرد: در بحث مدارس روستایی و مناطق کم برخوردار برنامه ما توجه به روستا مرکزی است و بر این اساس آموزش و پرورش همه ظرفیت‌های خود برای پوشش تحصیلی دانش آموزان به کار خواهد بست.

صحرایی خاطرنشان کرد: برنامه ریزی های لازم برای توزیع شیر رایگان در مدارس نیز صورت گرفته است و هر هفته بالغ بر ۱۶/۵ میلیون پاکت شیر در سطح مدارس کشور توزیع می‌شود و در این راستا وزارت آموزش و پرورش از همه ظرفیت‌های موجود برای پیشبرد این طرح استفاده خواهد کرد.

وزیر آموزش و پرورش در پایان گفت: شورای آموزش و پرورش یکی از کلیدی‌ترین ظرفیت‌هایی است که می‌تواند کمک شایانی به آموزش و پرورش در اجرای برنامه‌های تحولی کند و بر این اساس خواسته ما این است که این شورا در استان خوزستان نیز با جدیت به کمک مجموعه تعلیم و تربیت استان بیاید و برای پیشبرد اهداف آموزش و پرورش فعال‌تر باشد.

منبع: فارس
دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

اخبار
پیشنهاد سردبیر