قدیری ابیانه: اقتصاد ایران از ریل خارج شده است

یکی از داوطلبان نامزدی انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری گفت: حمایت از تولید و مقابله با فساد از اولویت‌های من است و معتقدم که مقابله با مفسد مهم است ولی مقابله با فاسد مهم‌ترین است و باید ریشه آن خشکانده شود.

محمدحسن قدیری ابیانه عصر یکشنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۳ پس از ثبت نام به عنوان داوطلب کاندیداتوری انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری در جمع خبرنگاران مستقر در ستاد انتخابات کشور اظهار کرد: معتقدم که اقتصاد ایران از ریل خارج شده و خیلی‌ها سعی می‌کنند که این قطار هول دهند تا به مقصد برسانند درحالی که باید آن را به ریل خودش انداخت وگرنه به نتیجه دلخواه نخواهیم رسید.

وی تاکید کرد: مشکلات زیادی داریم و تا زمانی که نرخ‌های یارانه‌ای داریم؛ اینجا محل ارتزاق مافیا، فساد، رانت، اختلاس و رشوه است. باید قیمت‌ها را واقعی کنیم؛ نمی‌توان جلوی قاچاق سوخت گرفت مگر اینکه قیمت‌ها را واقعی کنیم‌؛ گفته می‌شود حدود ۱۰۰ میلیارد دلار یارانه پنهان سوخت ماست و معادل ساخت ۵ میلیون خانه صد متری با هزینه ساخت یک میلیارد در باک ماشین‌های‌مان می‌ریزیم.

این داوطلب کاندیداتوری انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: در کشورهای دیگر دنیا هر کسی ثروتمندتر باشد، مالیات بیشتری می‌دهند اما در کشور ما هرکسی ثروتمندتر باشد، از یارانه استفاده بیشتری می‌کند که این غلط است. هیچ کسی جرات نمیکند که در این زمینه کار جدی‌ای انجام ده؛ آقای رئیسی یکسری کارهایی  بزرگی را در زمینه‌های مختلف شروع کرد که ناتمام ماند.

قدیری ابیانه عنوان کرد: در این مدتی که آقای رئیسی رئیس جمهور بودند هر ۹ روز یک کارخانه احیا شده است که نشان می‌دهد می‌شود کار کرد منتهی کسی‌که میخواهد در راس دولت قرار بگیرد باید از باندبازی دست بکشد و صورت مسأله را بشناسد و راهکارهای آن هم بداند. معتقدم در بسیاری از موارد ممکن است رئیس دولت و دولت ممکن است ناچار شود تصمیمی را به نفع مردم بگیرد اما محبوبیت خود را بخاطر این تصمیم درست از دست دهد؛ ما رئیس جمهوری می‌خواهیم که محبوبیت خود را به منافع مردم ترجیح ندهد و انتصاباتش حزبی و جناحی نباشد.

وی با تاکید بر اینکه باید شفافیت را در کشور دایر کنیم، گفت: یکی از مراتب این شفافیت، شفافیت درباره حقوق است؛ حقوق همه به استثنای نظامیان و امنیتی ها باید برای مردم به عنوان صاحبان اموال روشن باشد. شرکت‌های دولتی نظیر شستا و بنگاه‌های دولتی و بانکی باید از کسانی که بخاطر ابژه منصوب شدند پاکسازی شوند.

این داوطلب نامزدی انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: حمایت از تولید و مقابله با فساد از اولویت‌های من است و معتقدم که مقابله با مفسد مهم است ولی مقابله با فاسد مهم‌ترین است و باید ریشه آن خشکانده شود.

دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

سایر رسانه ها
    اخبار
    سایر رسانه ها