اولین سخنرانى وحید حقانیان از تریبون رسمى + فیلم و عکس

وحید حقانیان گفت: با تصمیم شخصی داوطلب کاندیداتوری انتخابات ریاست جمهوری شده‌ام.

 وحید حقانیان پس از ثبت‌نام در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری در جمع خبرنگاران حاضر در ستاد انتخابات کشور، اظهار کرد: با تصمیم شخصی داوطلب کاندیداتوری انتخابات ریاست‌جمهوری شده‌ام.

وی افزود: امروز بنا دارم در معرض و منظر شما ملت فهمیم و صبور قرار گیرم و از بطن هفتم و آخرین لایه مغز نظام به پوسته مهم اول و ظاهری گذر کنم. شرایط ایران و جهان را در این مقطع خاص تاریخی مهم می‌دانم و به همین دلیل با تصمیم شخصی، خود را برای نامزدی چهاردهمین دوره ریاست‌جمهوری اسلامی ایران معرفی می‌کنم.

حقانیان

حقانیان تاکید کرد: گذر از این مرحله تاریخی و بحران‌های ناشی از نظم نوین جهانی، با تعاریف گوناگون و با توجه به منافع ملی کشورها، نیازمند بهره‌گیری از خرد جمعی، حضور گسترده مردم و استفاده از تمام توانایی‌های مادی و معنوی کشور است که در این میان جایگاه مردم و خردمندان را برجسته و لازم می‌نمایاند، زیرا عصر، عصر دانایی است.

داوطلب کاندیداتوری انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: راهبری کشور بزرگ و متمدن ایران در طول تاریخ این سرزمین کهن با فرازوفرودهایی همراه بود که در زمان‌های اوج، شکوه و عظمت ایران و ایرانی را به رخ جهانیان کشانده و آنان را شگفت‌زده کرده است.

وی یادآور شد: در ۴۵ سال پساانقلاب مردمی ایران با وجود مشکلات فراوان ایجاد شده برای کشور، این رهبری نظام بوده که توانسته کشور را از خطرات جنگ تحمیلی و چه بسا احتمال درگیر شدن در جنگهای بزرگتر که توسط دشمنان این مرز و بوم کهن، طراحی‌شده نجات دهد.

حقانیان ادامه داد: ایران امروز نیازمند بهره‌گیری از هنر مدیریت، با بکارگیری همه مدیران، مردم و صاحب‌نظران کشور است. امروز که در خدمت مردم عزیز ایران حاضر شده‌ام فردی هستم که از سن هجده سالگی با شروع فعالیت در حزب جمهوری اسلامی و درک بزرگانی همچون شهید مظلوم آیت‌الله دکتر بهشتی، مقام معظم رهبری، مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی و بزرگان دیگر، کار اجرایی، فرهنگی و سیاست‌ورزی را آغاز کرده‌ام و در دوران ۴۵ ساله خدمت خود در نهاد ریاست جمهوری و دفتر مقام معظم رهبری با ارتباط نزدیک با کلیه بزرگان نظام، همه رؤسای قوای مجریه، مقننه، قضائیه، وزرا، استانداران، سفرا، شهرداران و سایر مسئولان میانی کشور، تبادل نظر داشته و با مسائل کشور آشنایی کامل دارم.

داوطلب انتخابات ریاست‌جمهوری افزود: در طول این ۴۵ سال به دلیل نوع وظیفه، با سفر به کلیه استانها، خصوصاً استانهای کمتر توسعه‌یافته و نقاط محروم کشور، شهرها و روستاها و آشنایی با طوایف، صنوف، اقوام، بانوان با فرهنگ‌های متفاوت، ادیان، مذاهب و افکار گوناگون و نشست و برخاست با آنان و تهیه گزارشات مستمر از وضعیت مردم و کشور و ارائه آن برای تصمیم‌سازی، تصمیم‌گیری و اجرا و حضور مستقیم در جنگ تحمیلی و بحرانهایی همانند سیل و زلزله و دیگر عرصه‌ها، توانسته‌ام ارتباطات کافی با همه تفکرات جامعه برقرار کنم، مسائل را به صورت غیر تشریفاتی و همراه مردم ببینم، بشناسم و پیگیری کنم و از نزدیک با نقاط ضعف، قوت، کاستی‌ها، نابسامانی‌ها، پتانسیل‌ها و مهمتر از همه از توانایی‌های شگرف مردم گوشه و کنار کشور و افکار متکثر آنان آگاهی کامل یابم.

وی یادآور شد: در طول دوران خدمت مستمر ۴۵ ساله، در مراتب بالای سیستم اداری، اجرایی و تصمیم‌سازی کشور هیچگاه عضو و پایبند به اصول جناح ها نبوده و نخواهم بود اما با همه آنان، همکاری و مراوده داشته و خواهم داشت.

حقانیان تاکید کرد: ناگفته نماند در زمان‌های مختلف نقدها و مخالفت‌های خود را با برخی روشها و منش‌های آنان ابراز داشته و این نبوده، جز در جهت رعایت حال و حمایت از حقوق مردم.

داوطلب کاندیداتوری انتخابات ریاست‌جمهوری ادامه داد: دیگران در تاریکی فیل مدیریت را لمس کرده‌اند، اما من از بالاترین سطح ممکن، در ادوار گوناگون به روشنی دیده‌ام این فیل را، گاه دست‌آموز و گاه بی‌مهار، گاه باربر و گاه آبروبر و گاه مثمر و گاه بی‌ثمر، یکی تحریم را به دست گرفته است و دیگری ستون دموکراسی و آن یکی فقط سقف شرع را اما من به روشنی دیده‌ام فیلی را که آنها در تاریکی لمس کرده‌اند.

وی اظهار کرد: از نزدیک با آمال و آرزوها و جاه‌طلبی‌های برخی از مدیران آشنایی دارم و از سوی دیگر شاهد تلاشها و از خود گذشتگی‌های جمع کثیری از مدیران متخصص و متعهد در جهت ارتقاء سطح کشور بوده‌ام.

وی افزود: در شرایط فعلی کشور، نیازمند به کارگیری قدرتمندان، مدیریت، اقتصاد، سیاست، علم، فرهنگ و اهمیت ویژه به دو بازوی اصلی نظام، یعنی مردم و کاربلدان جامعه، با هر نوع تفکر، سلیقه و نگرش هستیم. ایران عزیز، متفکران و اندیشمندان بزرگی را در خود جای داده، که در علوم مختلف مجتهد مسلم هستند.

داوطلب کاندیداتوری انتخابات ریاست‌جمهوری ادامه داد: مجتهدینی در علوم روز دنیا، همچون صنعت، تجارت، اقتصاد، مدیریت، روابط بین‌الملل، هوا و فضا، سیاست، فرهنگ، هنر، جامعه‌شناسی، روانشناسی، پزشکی، ارتباطات، فقه به‌روز شده، علوم نوین و دیگر علومی از این دست؛ هنر مدیریت کار را به کاردان سپردن و سپس هماهنگی و نظارت است.

حقانیان با تاکید بر اینکه افراد کاربلد، باید در راس امور تخصصی، در دستگاه‌های گوناگون کشور قرار گیرند و با تخصص و کاردانی آنان امور کشور پیش برود، اظهار کرد: رئیس‌جمهور باید مدیر هنرمندی باشد که از هنر مدیریت، در راه بکارگیری متخصصان و متفکران هر رشته‌ای، به خوبی بهره ببرد.

وی گفت: اگر همه مردم در اداره کشور نقش واقعی خود را پیدا کنند، می‌توان مطمئن بود که کشورداری به معنای واقعی خود شکل خواهد گرفت. جوانان امروز ایران، همچون جوانان سایر نقاط جهان با چالش‌ها و دغدغه های خاص خود روبرو هستند، مرتفع نمودن این دغدغه‌ها موجب ایجاد روحیه نشاط و خودباوری و امید به آینده، در آنان می‌شود.

داوطلب کاندیداتوری انتخابات ریاست جمهوری، افزود: اگر نسل جوان نتوانند نتایج تلاشهای مدیران کشور را در زندگی و امور روزمره‌شان حس کنند، نمی‌توانند با کشور، انقلاب و آرمانهای ملی و مذهبی پیوند خود را مستحکم کنند و آنگاه شاهد مهاجرت ژن‌های برتر از کشور عزیزمان خواهیم بود.

حقانیان با بیان اینکه نقش اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی بانوان جامعه ایران، ارتقا یافته و بیش از این ارتقا خواهد یافت، اظهار کرد: بانوان نیمی از بدنه اجتماعی جامعه را تشکیل می‌دهند و تاثیرگذاری آنان خارج از تصور عده‌ای است. حفظ حرمت و جایگاه بانوان و شناخت حقوق، نیازها و خواسته‌های آنان، یکی دیگر از مهمترین مسائل است.

وی تاکید کرد: مسئولان باید همواره با مردم، در کنار مردم و جزئی از مردم باشند. با وجود تلاشهای فراوانی که در دولت‌های گذشته صورت گرفته است، کشور هنوز با مشکلات و موانع جدی روبروست که با استفاده از تمام توان آحاد جامعه قابل حل بوده و تلاش جدی اثرگذار و واقعی برای رفع کامل تحریم‌ها و پیوستن به سازمان‌های منطقه‌ای و بین‌المللی و ایجاد سازوکار ارتباطات گسترده با کلیه کشورهای جهان، راهگشای مسائل کشور خواهد بود.

داوطلب کاندیداتوری انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: عشق ما، سرزمین و مردم سرزمین‌مان است. رفاه، آسایش، امنیت، توسعه، شادی و شادابی، عزت و تکریم فرد، فرد ملت عزیزمان، حداقل خواسته هر ایرانی وطن‌دوست است که می‌توان با مدیریت صحیح به آنان دست یافت. باید گره‌ها باز شود، باید با تمام توان، شکاف‌های اجتماعی و طبقاتی ایجادشده را پر کنیم.

وی گفت: مهم، کشور عزیزمان ایران و آرمانهای بلند انقلاب اسلامی است که در اصول قانون اساسی آن تبلور یافته است. شکاف‌های اجتماعی خواست مسئولان کلان کشور و مردم نیست، ریشه را در جای دیگر باید جست‌وجو کرد.

حقانیان یادآور شد: ایران، سرزمینی غنی است که با مدیریت اصولی و استفاده از تجربیات گذشته، می‌تواند کشوری شاخص در جهان باشد. یاد شهدای عزیز، خصوصاً شهدای جنگ تحمیلی، حضرت امام (ره)، شهدای هفتم تیر، شهید عزیز قاسم سلیمانی و آیت‌الله رئیسی و همراهان و شهدای جان‌برکف، در راه استقلال، آزادی، تمامیت ارضی و سربلندی ایران زمین، در طول تاریخ کشورمان را گرامی می‌داریم. سلامتی و طول عمر رهبر عزیزمان و سربلندی و عزت ملت صبور ایران را از خداوند حکیم و مهربان خواستارم.

دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

سایر رسانه ها
    اخبار
    سایر رسانه ها