معرفی تورهای یک روزه به مقصد مازندران + جدول

در این گزارش مشخصات و قیمت تورهای یک روزه به مقاصد مختلف را مشاهده می کنید. با شروع فصل تابستان، سفرهای مردم به شهرهای مختلف ایران آغاز می شود.

معرفی تورهای یک روزه به مقصد مازندران + جدول

تورهای گردشگری یک روزه با ارائه فرصتی برای فرار کوتاه مدت از روزمرگی و تناقضات روزانه، به عنوان یک نقطه عطف در زندگی روزمره افراد به حساب می آیند.

اگر مبدأ این تور‌ها را تهران در نظر بگیریم استان مازندران و ارتفاعات آن نسبت به سایر استان‌ها بیشتر از سوی برگزارکنندگان سفر مورد توجه قرار گرفته‌اند و پس از آن گیلان، همدان و مناطق ییلاقی پایتخت قرار دارند.

با تعطیل شدن مدارس و البته گرمای هوا، آژانس‌های گردشگری انواع و اقسام تور‌ها را برای مخاطبان خود تعریف کرده‌اند. از آنجا که هزینه یک تور چند‌روزه به ازای هر نفر ۷ تا ۸ میلیون تومان به لحاظ اقتصادی اغلب خانوار‌ها را تحت فشار قرار می‌دهد، آژانس‌های گردشگری برای جلب مخاطبان خود انواع و اقسام تور‌های یک‌روزه را تعریف کرده‌اند.

اگر مبدأ این تور‌ها را تهران در نظر بگیریم استان مازندران و ارتفاعات آن نسبت به سایر استان‌ها بیشتر از سوی برگزارکنندگان سفر مورد توجه قرار گرفته‌اند و پس از آن گیلان، همدان و مناطق ییلاقی پایتخت قرار دارند. این تور‌ها همگی به ازای هر نفر یک میلیون و ۲۰۰‌ هزار تومان هزینه دارند که به فرض یک خانواده سه‌نفره هزینه آن ۳ میلیون و ۶۰۰‌ هزار تومان می‌شود.

در تمام این تور‌ها صبحانه توسط تور به گردشگر ارائه شده و توریست‌های شرکت‌کننده باید ناهار را به همراه داشته باشند. حمل‌ونقل این تور‌ها هم اغلب با اتوبوس توریستی ۴۴ نفره و مینی‌بوس تعریف شده و برخی از آنها که مسیر راحت‌تری دارند تنها به اتوبوس بسنده کرده‌اند. مازندران، جذاب‌ترین استان برای آژانس‌های گردشگری در تعریف تور یک‌روزه است. در یکی از این تور‌ها دیدن کردن از مرداب زیبای هسل، جنگل‌پیمایی در جنگل مشعل و تماشای جنگل‌های ثبت جهانی هیرکانی گنجانده شده است.

تور دیگری به همین استان شامل گشت در ییلاق فیلبند و تماشای پدیده اقیانوس ابر (البته تشکیل این پدیده در منطقه بستگی به وضعیت آب و هوا دارد) و راهپیمایی در مراتع فیلبند می‌شود. جنگل‌پیمایی در جنگل‌های الیمستان، دورنمای قله دماوند، پیاده روی و طبیعت گردی در جنگل‌های ثبت جهانی هیرکانی از دیگر تور‌های تدارک دیده‌شده به مقصد استان مازندران است. در دیگر تور یک‌روزه به این مقصد رودخانه نوردی در رودخانه پلنگ‌دره، صخره‌های پوشیده از خزه و جنگل‌های ثبت جهانی هیرکانی گنجانده شده است. گیلان از دیگر مقاصد تور‌های یک‌روزه است که یکی از آنها مربوط به جنگل‌های درفک می‌شود.

در این تور طبیعت‌گردی در دامنه‌های درفک و دشت سی دشت و غار دربند رشی در نظر گرفته شده است. دامنه‌های زیبای دماوند باعث شده برخی آژانس‌ها تور‌هایی هم به این مقصد تدارک ببینند. یکی از این تور‌ها شامل آشنایی با حیات وحش و پوشش گیاهی پارک ملی لار همراه با کارشناس، پیاده روی در کرانه دریاچه سد لار و پیاده‌روی در رودخانه سفیدآب می‌شود.

سوادکوه و ارتفاعات آن از دیگر مناطق جذاب برای گردشگری در فصل گرم سال است. قرار گرفتن این منطقه در ارتفاعات و مسیر‌های راهپیمایی در میان جنگل باعث شده برخی تورها، برنامه سفر برای این مناطق را تدارک ببینند.

در یکی از این برنامه‌ها جنگل پیمایی در منطقه سوادکوه و ارفع ده، دورنمای قله ارفع‌کوه، بازدید و گشت اطراف چشمه پراُو (پرآب) گنجانده شده است، برنامه سفر تور دیگری در همین منطقه شامل جنگل پیمایی در جنگل‌های لفور و بازدید از هفت آبشار در منطقه جنگلی سواد کوه می‌شود. همدان به واسطه نزدیکی به تهران و هوای سرد از دیگر مقاصد تور‌های خرداد و تابستان است. بازدید از غار آبی علی‌صدر، گشت شهر سفال لالجین و خرید از کارگاه سفال از جمله برنامه‌های یکی از این تور‌های یک‌روزه است.

در استان مازندران تور دیگری هم تعریف شده که شامل پیاده‌روی در جنگل‌های هیرکانی، گشت جنگل‌های زیبای بلیران و دهکده توریستی بلیران می‌شود و گردشگران می‌توانند یک روز آخر خرداد را در این منطقه بگذرانند.

قیمت-تور

دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

سایر رسانه ها
    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت تیتر کوتاه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
    اخبار
    سایر رسانه ها
    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت تیتر کوتاه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
    پیشنهاد سردبیر