ارزیابی تیم‌های ویلموتس، اسکوچیچ، کی‌روش و قلعه‌نویی

همان همیشگی!

همان همیشگی!

امیر قلعه‌نویی بعد از انتخاب به عنوان سرمربی جدید تیم ملی نخستین لیست خود را برای دو بازی دوستانه با روسیه و کنیا اعلام کرد که بررسی آن نشان می‌دهد تغییرات فراوانی نسبت به لیست‌های قبلی ندارد.

مهدی محمدی - علیرضا بیرانوند، پیام نیازمند، سیدحسین حسینی، حسین پورحمیدی، شجاع خلیل‌زاده، حسین کنعانی‌زادگان، آرمین سهرابیان، محمدامین حزباوی، عارف آغاسی، احسان حاج‌صفی، میلاد زکی‌پور، وحید امیری، صادق محرمی، رامین رضاییان، روزبه چشمی، سعید عزت‌اللهی، رضا اسدی، محمد کریمی، میلاد سرلک، امید نورافکن، امیرحسین حسین‌زاده، سید مهدی حسینی، احمد نوراللهی، مهدی ترابی، محمد محبی، علیرضا جهانبخش، علی قلی‌زاده، مهدی طارمی، رضا شکاری، سردار آزمون، شهریار مغانلو، و محمدحسین اسلامی ۳۲ بازیکنی هستند که توسط قلعه‌نویی به تیم ملی دعوت شده‌اند.

جدا از چند بازیکن جدید که دعوت شده و احتمالا برای جام ملت‌ها هم در لیست نهایی نباشند، امیر عابدزاده، ابوالفضل جلالی، سیدمجید حسینی، مرتضی پورعلی‌گنجی، میلاد محمدی، علی کریمی، سامان قدوس و کریم انصاری فرد نسبت به لیست کی‌روش در این لیست نام‌شان دیده نمی‌شود که البته اعلام شده مجید حسینی و پورعلی‌گنجی به دلیل مصدومیت از لیست خارج شدند و قدوس نیز جزو نفرات مدنظر قلعه‌نویی بود که به خاطر لزوم حضور در تمرینات برنتفورد، در این اردو حضور نخواهد داشت.

اگر به نفرات اصلی تیم ملی از زمان مارک ویلموتس تا به الان نگاه کنیم، متوجه می‌شویم که استخوان‌بندی تیم ملی همواره حفظ شده و در هر پست یک یا دو بازیکن در این مدت بازی کرده‌اند که هنوز هم ملی‌پوش هستند.

به عنوان مثال ویلموتس در اولین بازی رسمی در مقدماتی جام جهانی مقابل هنگ کنگ از ترکیب علیرضا بیرانوند، محمد حسین کنعانی زادگان، سید مجید حسینی، رامین رضاییان، میلاد محمدی، احسان حاج صفی، امید ابراهیمی، علیرضا جهانبخش، مهدی ترابی، کریم انصاری فرد و سردار آزمون استفاده کرد. بخش عمده این نفرات در لیست فعلی تیم ملی نیز حضور دارند.

 

تیم ملی با اسکوچیچ در اولین بازی خود در دور نهایی مقدماتی جام جهانی با ترکیب علیرضا بیرانوند، صادق محرمی، حسین کنعانی زادگان، شجاع خلیل‌زاده، امید نورافکن، سعید عزت اللهی، احمد نوراللهی، وحید امیری، علیرضا جهانبخش، سردار آزمون و مهدی طارمی به مصاف امارات رفت. همه این نفرات در لیست اخیر تیم ملی هم حضور دارند.

ترکیب ایران در اولین بازی خود در جام جهانی قطر تحت هدایت کارلوس کی روش نیز به این شکل بود: علیرضا بیرانوند (سیدحسین حسینی)، مرتضی پورعلی‌گنجی، مجید حسینی، میلاد محمدی(مهدی ترابی)، صادق محرمی، احسان حاج‌صفی، روزبه چشمی(محمدحسین کنعانی‌زادگان)، علیرضا جهانبخش(علی قلی‌زاده)، علی کریمی(سعید عزت اللهی)، احمد نوراللهی و مهدی طارمی. از این جمع ۱۶ نفره نیز فقط نام ۴ بازیکن در لیست قلعه‌نویی دیده نمی شود که البته دو نفرشان(حسینی و پورعلی گنجی) به خاطر مصدومیت دعوت نشده اند.

حالا و در شرایطی که پیش بینی می شد قلعه‌نویی با لیستی متفاوت و جوان شده ایران را آماده حضور در جام ملت ها کند، تقریبا همان نفرات همیشگی به تیم ملی دعوت شده اند تا مشخص شود ژنرال هم مانند مربیان قبلی قصد ریسک کردن و پوست اندازی در تیم ملی را ندارد و ایران با ترکیبی که حداقل ۸۰ درصد آن قابل پیش بینی است در جام ملت ها نیز حاضر خواهد بود.

مریم  محمدی
مریم محمدی
مهدی محمدی
دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

سایر رسانه ها
    اخبار
    سایر رسانه ها