تعامل تاج و سجادی علیه تیم های ملی فوتبال!

تعامل تاج و سجادی علیه تیم های ملی فوتبال!

مهدی محمدی - روزنامه نگار

در فاصله چند ماه مانده به جام جهانی نیمکت تیم ملی ایران دستخوش تغییر شد و کارلوس کی‌روش به جای دراگان اسکوچیچ که کارنامه‌ای کاملا موفق داشت، هدایت ایران را برعهده گرفت و البته با یکی از بهترین نسل‌های فوتبالی ما در قطر هم ناکام ماند. خیلی‌ها می‌گویند این تغییر دیرهنگام و فاصله کم تا شروع مسابقات باعث این ناکامی بود؛ اتفاقی که فوتبال ما بارها تجربه‌اش کرده است.

قرار بود اگر کی‌روش در قطر به توفیقی برسد، در جام ملت‌ها هم سرمربی ایران بماند اما ناکامی ایران باعث افزایش منتقدان سرمربی پرتغالی شد و حالا در فاصله حدود یکساله تا شروع جام ملت‌های قطر، تیم ملی سرمربی ندارد و بلاتکلیف است همانطور که تیم ملی امید ما هم در مسیر المپیک بدون سرمربی است و ناکامی تکراری در راه رسیدن به المپیک از همین حالا بهانه لازم را دارد!

نه فقط در راه رسیدن به المپیک که در مسیر قهرمانی آسیا هم چند دهه است که به مقصد نمی‌رسیم و هر بار هم بهانه‌های مختلفی در این خصوص مطرح می‌شود. در شرایطی که این دوره رقبای کاملا آماده‌ای - که در جام جهانی خوش درخشیدند - داریم اما همچنان دست به وقت‌کشی می‌زنیم و خبری از برنامه‌ریزی برای جام ملت‌ها نیست.

عجیب اینکه مدیران فدراسیون فوتبال هیچ عجله‌ای برای مشخص کردن تکلیف کادر فنی تیم‌های ملی ندارند. مهدی تاج اخیرا اعلام کرده که بازی‌های تیم امید ۱۸، ۱۹ ماه دیگر فرا می‌رسد و به همین دلیل نباید برای انتخاب سرمربی تیم امید عجله کنیم آن هم در شرایطی که بازی‌های مقدمانی قهرمانی زیر ۲۳ سال آسیا و انتخابی المپیک شهریور ماه آینده برگزار می‌شود. یعنی ۸، ۹ ماه دیگر!

تاج یک ماه پیش اعلام کرد که برای انتخاب سرمربی تیم ملی بزرگسالان هم به زمان نیاز است و باید اجازه دهند در آرامش تصمیم بگیرند و تا امروز هم اتفاقی رخ نداده و حتی گزینه‌ها نیز مطرح نشده‌اند. البته آخرین باری که فدراسیون تاج در آرامش تصمیم گرفت، خروجی‌اش مارک ویلموتس بلژیکی بود که همه در جریان فاجعه‌ای که رخ داد، هستند!

در شرایطی که فدراسیون فوتبال عملا دست به وقت‌کشی زده و تکلیف تیم‌های ملی را مشخص نمی‎‌کند، توقع می‌رود که وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک به ماجرا ورود کنند اما در عمل شاهد همصدایی کم‌نظیری هستیم. البته مدیران کمیته ملی المپیک نسبت به تاخیر در معرفی سرمربی تیم امید ابراز نگرانی کرده و زنگ هشدار را به صدا در آورده‌اند اما سجادی وزیر ورزش و جوانان در آخرین اظهارنظرش تاکید کرد که برای انتخاب سرمربی تیم ملی نیاز به عجله نیست. حالا نمی‌دانیم این تعامل بین وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال را به فال نیک بگیریم یا مثل همیشه نگران باشیم. تجربه اتفاقاتی که طی سال‌های اخیر برای تیم‌های ملی فوتبال رخ داده، به ما می‌گوید که حتما باید نگران باشیم!

میلاد  محمدی
میلاد محمدی
مهدی محمدی
دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

سایر رسانه ها
    اخبار
    سایر رسانه ها