تخصیص بودجه ١١٠ میلیاردی به خرید دستگاه VAR

وزیر ورزش و جوانان با تاکید بر تجهیز ورزشگاه‌های کشور در فصل آتی لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های کشور به سیستم VAR، از کمک ١١٠ میلیاردی تومانی دولت به فوتبال برای انجام این کار خبر داد.

تخصیص بودجه ١١٠ میلیاردی به خرید دستگاه VAR

استفاده از دستگاه (VAR) در فوتبال امروزه یکی از مهمترین ابزارهایی است که به داوران کمک می‌کند تا تصمیمات صحیح‌تری را در مسابقات اعلام کنند.

کیومرث هاشمی وزیر ورزش و جوانان با اشاره به اهمیت تجهیز ورزشگاه‌های فوتبال در رقابت‌های فوتبال باشگاهی ایران از لیگ بیست و چهارم به سیستم کمک داور ویدئویی (VAR) اظهارکرد: لازمه داشتن لیگ پویا، سالم و فسادستیز داشتن VAR است بنابراین لیگ بیست و چهارم حتما باید با VAR برگزار شود.

وی افزود: با وجود اینکه تامین اعتبار برای تجهیز لیگ به کمک داور ویدیویی، مسئولیت باشگاه‌ها و مجموعه فوتبال است اما دولت برای حمایت از فوتبال به عنوان رشته‌ای پرمخاطب ١١٠ میلیارد تومان برای این کار تامین اعتبار کرد تا هفت دستگاه VAR و متعلقات آن برای ورزشگاه‌ شهرهای مختلف خریداری شود.

وزیر ورزش و جوانان از دستور به شرکت توسعه و تجهیز برای رفع دغدغه هواداران فوتبال خبر داد و عنوان کرد: شرکت توسعه باید پس از رفع موانع اداری ظرف ۲ هفته آینده این دغدغه‌ را بر طرف کند تا با تجهیز ورزشگاه‌ها، فصل آتی لیگ برتر با VAR برگزار شود. همچنین از فدراسیون فوتبال خواستم با انجام هماهنگی لازم با مبادی ذیربط همچون فیفا، دیدار نهایی جام حذفی را با استفاده از کمک داور ویدیویی برگزار کند.

منبع: ایرنا
دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

سایر رسانه ها
    اخبار
    سایر رسانه ها