برق این ادارات دولتی قطع شد

همزمان با نخستین روز آخرین هفته خرداد ۱۴۰۳ و افزایش مصرف برق در پایتخت، برق ۱۶ دستگاه اجرایی پرمصرف ملی و استانی شامل چند ساختمان بانک کشور توسط شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ، قطع شد.

برق این ادارات دولتی قطع شد

کاهش مصرف برق در ادارات و سازمان‌ها از اهمیت بسیاری برخوردار است. این اقدام نه تنها به کاهش هزینه‌های انرژی و صرفه‌جویی در مصرف برق منجر می‌شود، بلکه به حفظ محیط‌زیست و کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای نیز کمک می‌کند.

به دنبال اخطارهای داده شده مبنی بر لزوم رعایت مصوبه ابلاغی هیات دولت مبنی بر الزام ادارات و دستگاه‌های اجرایی به کاهش مصرف برق، با شناسایی اداراتی که همکاری لازم را در این خصوص نداشته‌اند روز شنبه؛ ۲۶ خردادماه، برق ۱۶ دستگاه اداری ملی و استانی پرمصرف شهر تهران، شامل چندین ساختمان بانک‌های عامل کشور با اخطار قبلی قطع شد.

مصرف برق همه ادارات و دستگاه‌های اجرایی شهر تهران از طریق کنتور و سامانه‌های هوشمند به صورت لحظه‌ای از راه دور در حال رصد است و در صورت عدم رعایت مصوبه ابلاغی، برق ادارات پرمصرف به منظور حفظ پایداری شبکه توزیع برق و تامین آسایش هموطنان، بدون اغماض قطع خواهد شد.

همچنین بر اساس ابلاغ استانداری تهران، همه ادارات، موظف به رعایت ساعات کاری ابلاغ شده با هدف کاهش مصرف برق بخش اداری و همچنین خاموش کردن سامانه‌های سرمایشی، از ساعت ۱۲ ظهر هستند.

امروز مدیرعامل شرکت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران (توانیر) گفت: ۱۰ دستگاه بد مصرف برق در تهران تذکر کتبی گرفتند.

مصطفی رجبی مشهدی افزود: البته شرایط برای هر استان متفاوت است؛ اما در تهران برای ۱۰ دستگاه بد مصرف تذکر کتبی داده شده است.

وی ادامه داد: نهادهای عمومی، غیردولتی و شهرداری‌ها و بانک‌ها بیشترین میزان تخطی را داشته‌اند.

منبع: ایرنا
دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

سایر رسانه ها
    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت تیتر کوتاه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
    اخبار
    سایر رسانه ها
    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت تیتر کوتاه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد