مصرف بنزین | بنزین | مصرف سوخت | قیمت بنزین

ایرانی ها در نوروز امسال چقدر بنزین مصرف کردند؟

ایرانی ها در نوروز امسال چقدر بنزین مصرف کردند؟

از ابتدای فروردین‌ماه امسال تا نهم فروردین ۱۴۰۳ مصرف بنزین در کشور در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، ۶.۱ درصد افزایش یافته است.

در ایام نوروز، مصرف بنزین به شدت افزایش می‌یابد.  علت اصلی این افزایش ترافیک چند برابر بیشتر از روزهای معمول است که موجب ترافیک شدید در جاده‌ها و شهرها می‌شود. همچنین سفرهای خانوادگی، سفرهای تفریحی و بازدید از مکان‌های گردشگری موجب افزایش استفاده از وسایل نقلیه شخصی و در نتیجه افزایش درخواست بنزین می‌شود. 

در روز پنجشنبه (۹ فروردین) ۱۲۵ میلیون و ۳۰۰ هزار لیتر بنزین در کشور مصرف شده که این رقم در مقایسه با رقم ۱۱۲ میلیون و ۶۰۰ هزار لیتر دوره مشابه پارسال، ۱۱ درصد افزایش یافته است.

از ابتدای فروردین‌ماه امسال تا نهم فروردین ۱۴۰۳ به‌صورت میانگین، روزانه ۱۲۱ میلیون و ۳۰۰ هزار لیتر بنزین در کشور مصرف شده که این عدد در مقایسه با مدت مشابه پارسال با ۱۱۴ میلیون و ۳۰۰ هزار لیتر، ۷ میلیون لیتر، معادل ۶.۱ درصد افزایش یافته است.

شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با هشدار درباره روند افزایشی مصرف سوخت در کشور، از هم‌وطنان خواست با مدیریت مصرف سوخت و رعایت موارد مربوط به مصرف بهینه، کارکنان این شرکت را در سوخت‌رسانی مطلوب به هموطنان یاری کنند.

منبع: ايسنا
دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

سایر رسانه ها
    اخبار
    سایر رسانه ها