قیمت نیم سکه | قیمت تمام سکه | قیمت بهار آزادی

قیمت طلا در مسیر افزایش / هر مثقال طلای ۱۸ عیار چند ؟

قیمت طلا در مسیر افزایش  / هر مثقال طلای ۱۸ عیار چند ؟

سکه طرح قدیم‌ در بازار امروز با افزایش ۱۸۰ هزار تومانی به نرخ ۲۵ میلیون و ۴۹۸ هزار تومان داد و ستد شد، همچنین سکه تمام بهار آزادی طرح جدید نیز با افزایش ۱۰۰ هزار تومانی به قیمت ۲۸ میلیون و ۷۴۸ هزار تومان معامله شد.

طلا یک فلز باارزش بوده که از دیرباز مورد توجه و استفاده بشر قرار گرفته است. طلا به عنوان یک فلز گرانبها و زیورآلاتی محبوب شناخته می‌شود. ویژگی‌های طلا عبارتند از:

  • زیبایی و درخشندگی فوق‌العاده
  • سختی بالا و دوام پذیری در برابر خوردگی
  • انعطاف‌پذیری بالا که امکان ساخت ظروف و زیورآلات ریز را فراهم می‌کند
  • غیرقابل اکسیدشدن بودن و ثبات شیمیایی
  • کاربرد در صنایع الکترونیک و دندانپزشکی

این ویژگی‌ها باعث شده تا طلا از ارزش بالایی برخوردار باشد و در بسیاری از کشورها به عنوان پشتوانه ارز نیز مورد استفاده قرار گیرد.

دلار امروز در مرکز مبادله ارز و طلا در بخش اسکناس، ۴۱ هزار و ۶۷۸ تومان و در بخش حواله‌ ۳۷ هزار و ۸۸۹ تومان کشف قیمت شد‌.

دلار در ‌‌صرافی‌ها امروز در زمان تنظیم گزارش، به نرخ ۴۱ هزار و ۲۴۲ تومان خریداری و با نرخ ۴۱ هزار و ۶۷۹ تومان فروخته شد.

همچنین ‌یورو امروز در صرافی‌ها با نرخ توافقی به قیمت ۴۵ هزار و ۶۱۲ تومان معامله شد، اسکناس درهم امارات ۱۱ هزار و ۳۴۸ تومان ارزش‌گذاری شده است.

بررسی میدانی بازار ارز نشان می‌دهد‌،‌ دلار آزاد امروز توسط دلالان مقابل صرافی‌ها ۵۰ هزار و ۱۴۰ تومان معامله شد؛ نرخ دلار طی روزهای گذشته کاهشی بوده است؛ اما در جریان معاملات امروز دلار با افزایش ۲۸۰ تومانی ‌مواجه شد.

آخرین قیمت انواع سکه و طلا

سکه طرح قدیم‌ در بازار امروز با افزایش ۱۸۰ هزار تومانی به نرخ ۲۵ میلیون و ۴۹۸ هزار تومان داد و ستد شد، همچنین سکه تمام بهار آزادی طرح جدید نیز با افزایش ۱۰۰ هزار تومانی به قیمت ۲۸ میلیون و ۷۴۸ هزار تومان معامله شد.

نیم سکه در بازار با افزایش ۵۰ هزار تومانی به نرخ ۱۵ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان داد و ستد شد، ربع سکه با افزایش ۵۰ هزار تومانی به قیمت ۱۰ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان عرضه شد؛ همچنین هر سکه یک گرمی به نرخ ۵ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان معامله شد.

هر گرم طلای ۱۸ عیار امروز در بازار به قیمت ۲ میلیون و ۴۹۲ هزار تومان در هر گرم داد و ستد شد‌، همچنین امروز هر مثقال طلای ۱۸ عیار در بازار، ۱۰ میلیون و ۴۹۵ هزار تومان نرخ‌گذاری شد. نرخ طلای آب شده نیز هر مثقال ۱۰ میلیون و ۴۹۰ هزار تومان بوده است.

هر اونس طلا (معادل ۳۱.۱۳۲گرم)، با افزایش ۴۶ صدم درصدی، ۱۹۸۶ دلار قیمت گذاری شده است.

منبع: فارس
دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

اخبار
پیشنهاد سردبیر