منتظر صعود قیمت سکه باشیم؟

منتظر صعود قیمت سکه باشیم؟

در معاملات پشت خطی شنبه شب عده‌ای از معامله گران با اشاره با اخبار آزادسازی ارزهای بلوکه شده و تبادل زندانیان دو تابعیتی می‌گفتند احتمالا قیمت سکه امروز رنج خواهد شد، با این حال عده‌ای دیگر معتقد بودند که این روزها اخبار سیاسی چندان مساعد نیست.

در شرایطی که اخبار و سیگنال‌های اقتصادی و سیاسی مثبت حول محور آزادسازی ارزهای بلوکه شده و تبادل زندانیان دو تابعیتی همچنان دو موضوع موردتوجه معامله‌گران ارز و سکه است، به نظر می‌رسد از سوی دیگر، اخبار منفی دیگری از جمله بیانیه‌ اخیر اتحادیه اروپا علیه ایران، تحریم‌های جدید ایالات متحده و تنش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با تهران هم تا حدودی بر سر بازار سایه انداخته است.

 از طرفی هم ۱۸ اکتبر (۲۶ مهرماه) موعد منقضی شدن بند غروب در برخی تحریم‌های هسته‌ای و موشکی است. بر اساس برجام، پس از این تاریخ، تحریم‌های تسلیحاتی و موشکی ایران منقضی خواهد شد و محدودیت‌های هسته‌ای ایران کاهش می‌یابد. در حالی که حدود یک ماه تا موعد اجرایی‌شدن بند غروب مانده، تروئیکای اروپایی و آمریکا شروطی را بر بند غروب وضع کرده و اعلام کرده‌اند که تحریم‌های مربوط به فعالیت‌های موشکی ایران را حفظ خواهند کرد.

 برخی از تحلیلگران سیاسی و اقتصادی می‌گویند اخبار منفی سیاسی هرچه که باشد می‌تواند بر روی بازار اثر افزایشی بگذارد و جهت انتظارات را صعودی کند.

 

دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

اخبار
پیشنهاد سردبیر