نرخ ارز | قیمت دلار | بازار ارز

پشت پرده تغییر جهت قیمت دلار / تابلوی بازار ارز سبز شد

پشت پرده تغییر جهت قیمت دلار / تابلوی بازار ارز سبز شد

تحلیلگران معتقدند که تغییر جهت قیمت دلار می‌تواند به ۳دلیل متفاوت صورت گرفته باشد.در ادامه از علل تغییر جهت نرخ ارز مطلع می شوید.

قیمت دلار یکی از مهمترین عواملی است که بر اقتصاد کشورها تأثیر می‌گذارد. زیرا دلار به عنوان ارز معاملاتی بین‌المللی، تأثیر بسیاری بر صادرات، واردات، قیمت کالاها و خدمات، و نرخ تورم دارد. نوسانات قیمت دلار می‌تواند تأثیر مستقیمی بر زندگی روزمره افراد و شرکت‌ها داشته باشد. بنابراین، دنبال کردن و تحلیل قیمت دلار برای بسیاری از افراد و نهادها بسیار اهمیت دارد.

بخشی از افت قیمت ۴ هزار تومانی دلار در بازار روز گذشته اصلاح شد. در حالی که از روز‌های ابتدایی هفته جاری قیمت شاخص‌های ارزی دچار افت چشمگیر قیمت‌ها شدند، رنگ تابلو‌های بازار ارز در روز گذشته سبز شد.

تحلیلگران معتقدند که تغییر جهت قیمت دلار می‌تواند به ۳دلیل متفاوت صورت گرفته باشد. دلیل اول مسئله اصلاح روند کاهشی اخیر است. این افراد معتقدند که افت ۴ هزار تومانی دلار سبب شده تا شکاف قابل توجهی میان عرضه و تقاضا به وجود بیاید و در نتیجه رشد قیمت ارز حاصل تلاش بازار برای از بین بردن این شکاف است. از سوی دیگر رنج شدن دلار در سطوح قیمتی جدید نیز می‌تواند دلیل دوم باشد. به عقیده فعالان بازار هرچند افت بیشتر نرخ ارز محتمل است، اما از آنجا که شاخص تورم از بازدهی دلار بیشتر است، افت قیمت‌های بیشتر توجیه اقتصادی چندانی ندارد. در نتیجه این افراد کانال ۵۴هزار تومانی را نقطه ورود مناسبی در نظر گرفته و اقدام به خرید کرده‌اند که این رشد تقاضا سبب رشد نرخ شده است.

دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

اخبار
پیشنهاد سردبیر