بارش باران | سازمان هواشناسی

پیش بینی هواشناسی در ایام تعطیلات / زمان ورود سامانه بارشی به کشور اعلام شد

پیش بینی هواشناسی در ایام تعطیلات  / زمان ورود سامانه بارشی به کشور اعلام شد

کارشناس سازمان هواشناسی از ورود سامانه بارشی به غرب کشور از روز شنبه و بارش باران در این مناطق خبر داد.

هواشناسی علمی است که به مطالعه و پیش‌بینی وضعیت جوی، اقلیم و پدیده‌های متنوعی که در جو زمین اتفاق می‌افتند، می‌پردازد. این علم اطلاعاتی را در مورد دما، رطوبت، باد، باران، برف، رعد و برق و سایر ویژگی‌های جوی فراهم می‌کند. هواشناسی با استفاده از ابزارهای مدرن اندازه‌گیری و تجهیزات مانند رادارها و سنسورهای فضایی، اطلاعات دقیق‌تری را درباره شرایط جوی جمع‌آوری می‌کند. این اطلاعات برای پیش‌بینی هوا، مدیریت بحران‌های طبیعی مانند طوفان و سیلاب، و برنامه‌ریزی در حوزه‌های کشاورزی و حمل‌ونقل اهمیت دارد. هواشناسی به عنوان یکی از ابزارهای اساسی در تصمیم‌گیری‌های روزانه و مدیریت منابع زیستی و انسانی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، امین حسین نقشینه کارشناس سازمان هواشناسی کشور درباره وضعیت جوی و آب و هوای امروز و روز‌های آینده گفت: طی ۲ روز آینده بیشتر مناطق کشور آسمان صاف همراه با افزایش نسبی دما خواهد داشت.

کارشناس هواشناسی گفت: احتمال رگبار همراه با وزش باد در جنوب شرق استان سیستان و بلوچستان برای امروز بعد از ظهر پیش‌بینی می‌شود.

نقشینه ادامه داد: از روز شنبه با ورد سامانه بارشی برای مناطقی از غرب کشور بارش رخ می‌دهد.

وی افزود: یکشنبه در جنوب و جنوب غرب و دوشنبه در جنوب، بخش‌هایی از جنوب غرب و غرب استان کرمان، تنگه هرمز و جزایر خلیج‌فارس با بارش باران، گاهی رگبار رعدوبرق و وزش باد همراه می‌شود و شدت بارش‌ها یکشنبه در استان کهگیلویه وبویراحمد، غرب فارس و شمال بوشهر پیش‌بینی شده است.

کارشناس هواشناسی تاکید کرد: دو روز آینده خلیج‌فارس و تنگه هرمز مواج خواهد بود.

به گفته نقشینه تهران امروز غبار صبحگاهی، شنبه غبار رقیق و دوشنبه غبار محلی دارد و بیشینه دما امروز ۱۳، فردا ۱۴ و پس فردا ۱۵ درجه خواهد شد، کمینه دما نیز به ۴ درجه رسید.

دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

اخبار