شورای شهر تهران | شهرداری تهران

جمع آوری دکل های مخابراتی بدون مجوز / صدای شهرداری تهران درآمد

جمع آوری دکل های مخابراتی بدون مجوز / صدای شهرداری تهران درآمد

همزمان با دویست و چهاردهمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران، افزایش ۳۵ تا ۴۰ درصدی عوارض صدور مجوز تأسیسات شهری در سال ۱۴۰۳ با ۱۹ رأی موافق تصویب شد.

صدور مجوز تاسیسات شهری یکی از مراحل مهم در فرایند احداث و توسعه ساختمان‌ها و تاسیسات در شهرها است. این مجوزها برای تضمین ایمنی، سلامت و تطابق با استانداردهای شهرسازی و ساختمانی صادر می‌شوند. درخواست صدور مجوز تاسیسات شهری ممکن است نیازمند ارائه نقشه‌های فنی، محاسبات سازه‌ای و استفاده از مصالح ساختمانی استاندارد باشد. این مراحل به‌منظور کنترل کیفیت و ایمنی ساختمان‌ها و تاسیسات در شهرها انجام می‌شود.

مهدی بابایی رئیس کمیته ایمنی شورای اسلامی شهر تهران در دویست و چهاردهمین جلسه شورا در جریان بررسی عوارض صدور مجوز تأسیسات شهری (آنتن‌ها و دکل‌ها) در سال ۱۴۰۳ با بیان اینکه ۳۵ درصد افزایش برای صدور مجوز نصب دکل پیش‌بینی شده است، اظهار کرد: ۲۰ درصد نیز برای تمدید مجوز سالیانه پیش‌بینی شده است.

مهدی چمران، رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه این عوارض از کسانی گرفته می‌شود که از مردم پول زیادی می‌گیرند و سهم خود را نمی‌پردازند، گفت: دکل‌های زیادی نصب شده و شرکت ارتباط مشترک شهر نیز دکل‌ها را جمع نکرده است؛ دکل‌های بدون مجوز باید جمع آوری شوند و در غیر این صورت، شرکت جمع می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه باید با قدرت با نصب دکل‌های غیرمجاز برخورد شود، اظهار کرد: صریح می‌گویم که به شام و ناهاری می‌دهند و جلسات مفصلی که برگزار می‌کنند، نباید نگاه شود و حق مردم را باید از این شرکت‌ها گرفت.

سید احمد علوی با بیان اینکه یک شرکت پنج هزار دکل غیرمجاز در شهر نصب می‌کند و بدون اینکه حق شهرداری تهران را پرداخت کند، فعالیت دارد، گفت: پرونده ۸۰۰ دکل توسط شهرداری تهران به کمیسیون ماده ۱۰۰ ارجاع داده شده و از مابقی آن کاسبی می‌کنند.

در ادامه این جلسه پیشنهاد مهدی چمران رئیس شورای اسلامی شهر تهران مبنی بر افزایش ۳۵ تا ۴۰ درصدی نرخ عوارض صدور مجوز نصب دکل‌های مخابراتی تصویب شد.

دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

اخبار