پزشکیان: دولت سوم روحانی نیستم

۱۲ تیر ۱۴۰۳ دو کاندیدای راه یافته به مرحله دوم انتخابات ۱۵ تیر ۱۴۰۳ پس از شرکت در یک مناظره اقتصادی و اظهار نظر در موضوعاتی مانند مسکن، تورم، تحریم، بورس، خودرو، صندوق بازنشستگی در پایان به جمعبندی پرداختند که برای اطلاع مخاطبان بار دیگر آن را مرور می‌کنیم.

پزشکیان: دولت سوم روحانی نیستم

مسعود پزشکیان کاندیدای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در جمع‌بندی خود از مناظره دو ساعته‌ای که با سعید جلیلی دیگر کاندیدای این دوره از انتخابات داشت، اظهار کرد: مردم شریف ایران حرف‌هایی که ایشان درباره بلد نبودن من می‌زنند درست نیست. اولا من عضو هیچ حزبی نبودم و نیستم. علی رغم این موضوع در دولت آقای خاتمی معاون سلامت بودم. کاملا علمی و کارشناسانه پیش رفتم. مسئول بهداشت منطقه کارهای ما را دیدند و به بهداشت جهانی کارهای ما را نشان دادند. آقای خاتمی علی رغم این که عضو حزب ایشان نبودم و در تهران کلی آدم بود آن قدر شخصیت داشت که من را معاون وزیر بهداشت خود کرد.

وی ادامه داد: بیشتر قانون هایی که در حوزه بهداشت و درمان و مفاهیم آن وجود دارد از مفاهیمی است که ما در این مملکت آوردیم. آقای دکتر مفاهیم اولیه برنامه نویسی را زیر سوال برد. وقتی یک آدم انقدر نداند که یک پزشک نمی‌تواند مدیر باشد و باید دوره بگذارند و تورم را حل کند، دیگر بقیه‌اش را خودتان بدانید.

وی ادامه داد: بنده نه بی‌سوادم و نه وابسته به حزب هستم و نه خود را از مردم جدا کرده ام. از این به بعد نیز برای مردم زندگی خواهم کرد؛ همان طور که قبلاً نیز برای مردم زندگی کردم. این‌که می‌گویند دولت سوم آقای روحانی هستم تهمت است. مقتدای من علی علیه‌السلام است و تا زنده ام همین روش را ادامه‌ خواهم داد. خیلی از ستادهای شهید رئیسی و آقای قالیباف برای ما کار می‌کنند.

این نامزد انتخاباتی سپس بیانیه نهایی خود را اینگونه خواند: هم میهنان عزیزم! لحظه انتخاب نزدیک می‌شود، نقطه تصمیم نهایی و اقدام شما فرا می‌رسد. برای ایران فرصتی در راه است. فرصتی برای بازگشت به مردم و شنیدن پیام تحول و دوری از وضع خطیر موجود. من برای کوتاه کردن دامنه‌های تبعیض و تحقیر و تحریم به میدان آمدم. من نیامدم که خطری دیگر برای ایران شوم. من آمدم تا حکومت صداهایی را که شنیده نشد، بشنود. آمدم تا با تفاهم و وفاق ملی سخنگو و پیگیر خواست همه محرومان و طردشدگان باشم. من ادامه وضع ناعادلانه کنونی را خطر بار و برای مردم غیرقابل تحمل می‌دانم، باید با هم نگذاریم که ایران، روزبه‌روز ناتوان‌تر و ملت شریف و عزیز آن فقیرتر شوند.

وی ادامه داد: من این روزها گفتنی‌های بسیاری را گفته‌ام و هنوز ناگفتنی‌های فراوانی هم مانده است. اگر با رأی اعتماد شما انتخاب شدم پیگیر خواسته‌های شما خواهم بود و همچنان در این راه دروغ نخواهم گفت. رأی شما حق شماست و انتخاب شما تکلیفی سنگین برای من. «ذمتی بما اقول رهینه و انا به زعیم» گردنم در گرو گفته‌هایم است. اما با شما هم گفتنی‌هایی دارم. با آنها که نیامدند، با زنان بزرگوار، با دختران و پسران عزیز با اقوام و پیروان ادیان و مذاهب، با روستاییان و کشاورزان مظلوم با کارگران و کارآفرینان و اصناف نگران، با کارمندان زحمت کش و فعالان بخش خصوصی، با مدافعان محیط زیست، با اهالی گرانقدر اندیشه و دانش و فرهنگ و هنر، با سالمندان و بازنشستگان، با توان‌یابان و معلولان و با ایرانیان دور افتاده از وطن. همه دیدیم در مرحله اول انتخابات حدود ۶۰ درصد مردم نیامدند، این پیام معناداری برای حکومت، جامعه و جریان‌های سیاسی بود. من صدای این تردید، نارضایتی و قهر را پیش از این شنیده بودم و باز هم می‌شنوم. آنان از وضع معیشت خود به ستوه آمده‌اند، به وضعیت اداره امور معترض هستند و از آینده بهتر ناامیدند. بیشتر آنان به حق، از تبعیض و تحقیر و اجبار و فساد و ناکارآمدی به جان آمده‌اند.

پزشکیان یادآور شد: غالب شهروندان از داشتن یک زندگی معمولی و بی‌دغدغه محروم شده‌اند و حقوق قانونی‌شان و خواسته‌های قدیم و جدیدشان در عرصه‌های مختلف نادیده گرفته شده‌ است. بسیاری از آنان از صندوق رای، خود را کنار کشیده‌اند. چون نمی‌خواستند مشارکت شان مصادره به مطلوب شود. من از شما می‌خواهم که برای ایران باز روز جمعه ۱۵ تیر به صحنه بیایید و انتخاب کنید. برای من شهروندان همه محترم‌اند چه انان که رای داده‌اند و چه آنان که نداده‌اند. همه ایرانی‌اند و ایران از آن همه ایرانیان است. مرا عهدیست با جانان که تا جان در بدن دارم هواداران کویش را چو جان خویشتن دارم. عهد همه ما در این انتخابات خلق فرصتی دیگر برای ایران است که فقط با شما شدنی است.

منبع: ايسنا
دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

سایر رسانه ها
    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت تیتر کوتاه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
    اخبار
    سایر رسانه ها
    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت تیتر کوتاه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
    پیشنهاد سردبیر